ФУРКА, Вила Василис, Грција Лето 2024

10% попуст за рана уплата до 15.04.2024

Локација: Се наоѓа на околу  20m, од плажа и околу 150m од центарот на Фурка.

Сместување: Приземје и прв кат : четири креветни апартмани

 • Апартмани 1/3+1 – опремена кујна со еден единечен кревет(85x190cm)  кој има фиока на развлекување (75x180cm), одделена спална соба со брачен кревет (135x195cm), ТВ, бања , тераса.
 • Сите соби на кат имаат поглед на море.
 • Клима уредот е вклучен во цената.
 • Пешкири и хигиенски средства  нема во сместувачките капацитети.
 • Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност)

ЦЕНОВНИК ЗА 7 НОЌИ

ПериодБр.на ноќи1/3+1 АПП
Приземје
1/3+1 АПП
Прв кат
Поглед на море
25.05 – 01.067159 189 €
01.06 – 08.067199 229
08.06 – 15.067259 299
15.06 – 22.067329 369
22.06 –  29.067359 399
29.06 – 06.077429 469
06.07 – 13.077489 529
13.07 – 20.077529 569
20.07 – 27.077529 569
27.07 – 03.087529 569
03.08 – 10.087529 569
10.08 – 17.087529 569
17.08 –  24.087529 569
24.08 – 31.087469 509
31.08 – 07.097389 429
07.09 – 14.097309 349
14.09 – 21.097239 279
21.09 – 28.097179 219 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН  ЗА 7 НОЌИ

Задожолжителна  доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

Превозот се доплаќа

 Повратен превозЕден правец
Возрасен 45€35€
Деца од 02-12 год.35€25€
Деца до 2 год.Бесплатно (без седиште)Бесплатно (без седиште)
 • Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.
 • Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,
 • Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.
 • Кога патникот уплаќа превоз, тоа значи дека има обезбедено седиште во превозното средство, а доколку сака да резервира одредено седиште, тоа може да го направи со доплата од 10 € по лице. Првиот ред на седишта е резервиран за персоналот.

Локација:

Кликни на мапата за отворање на локацијата на Google Maps

НАПОМЕНА

 • Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во апартманите и студијата е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите.
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор плаќањето е на 9 рати.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс, во спротивно резервацијата е неважечка.
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице. Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде е склучен Договорот за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ!