Студиа ЛАРА, Чањ, Црна Гора, Лето 2024

Атрактивното туристичко место Чањ се наоѓа помеѓу Петровец и Сутоморе,го краси пространа песковита плажа долга околу 1100 м.Во непосредна близина се наоѓа познатата Краљичина плажа за која велат дека е бисерот на Јадранот.   Студиа Лара***   се наоѓаат во мирниот дел на Чањ на 80 м.од плажа Располагаат  со модерно опремени студиа-апартмани( 1/2,1/3,1/4) располагаат со комплетно опремена мини кујна,фрижидер ,ТВ-сателитска програма ,Wi-Fi,сопстено twc,тераса, клима .  Oбјектот има лифт .Во склоп на објектот се наоѓа конфорен ресторан,летна градина со мала игротека за деца( тобогани,луласхки,клацкалки и други реквизити за деца,по неколку пати во текот на неделата се организираат и детски театарски претстави.Обезбеден бесплатен паркинг во гаражата на објектот.

СтудиоУслуга01.06-20.06 19.09-30.0921.06-30.06 09.09-18.0901.07-10.07 30.08-08.09  11.07 – 29.08.
1/2 , 1/3, 1/4Полу пансион2832  3440

Цените се дадени по лице за полупансион дневно (појадок-вечера) на база шведска маса услугата почнува со вечера а завршува со појадок.

– клима,кабелска,ТВ,Wi-FI , паркинг  и базен со чадори ,бесплатно

– туристичката такса и осигурување се наплатува на рецепција (возрасни-1.50 €, деца од 12-18 години-1.00€ ,деца од 2-12 години -0,50 € )      

   -влегувањето во студиата е од 14.00ч. напуштањето е во 09.00ч.                             

Попусти:-деца до 3 години бесплатно на заедничко легло ,без храна  

-деца од 03-10 години на заедничко легло-плаќаат 50% од цената

-деца од 03-12 години на сопствено легло-плаќаат 70% од цената

-дете до 12 години со еден возрасен во 1/2  студио ,плаќа 80% од цената. 

-бебешко креветче, може да се резервира на рецепција ,гратис

-Цените се изразени во евра ,наплатата е во денарска противвредност по курс од 62.oo ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС  И СКТМ.