АПАРТМАНИ ЛАРА С, ДОБРА ВОДА, Црна Гора, Лето 2024

www.laraapartmani.cоm                                                                                                                              

На 8км од Бар се наоѓа населбата Добра Вода  со плажата ..Велики Пијесак.. која поради чистата вода и големото присуство на сумпор во истата ,влегува во плажи од прва категорија ( воздушна бања,погодна за сите оние кои патат од астма и бронхитис).Плажата на која се наоѓаат апартманите  располага со бројни ресторани,кафетерии,слаткарници,ноќни клубови и мини маркети.На оваа плажа секојдневно пристигнуваат  туристички бродови со кои можете да ги посетите  околните острови .

Апартманите Лара С , 3*  се новоизградени и модерно опремени студиа (двокреветни, трокреветни и четворокреветни со сопствено купатило, тераса, ТВ-сателитска програма, Wi-Fi,интернет, фрижидер, клима, мини кујна со комплетна опрема,повеќето од апартманите имаат поглед на море.Објектот поседува лифт ,модерен ресторан на попокривот од зградата со преубав поглед на море  Поседуваат сопствени резeрвоари за вода.     

Оддалеченост од плажа 130 м. 

Студио / Наем01.06-20.06 19.09-30.0921.06-30.06 09.09-18.0901.07-10.07 30.08-08.0911.07-29.08  
1/2 наем35 еур42 еур50 еур55 еур
1/3 наем40 еур48 еур58 еур64 еур
1/4 наем51еур61еур69 еур75 еур
1/2, 1/3,  1/4 ноќ со појадок   по лице23 еур28 еур30 еур34 еур
1/2, 1/3, 1/4 полупансион по лице28 еур34еур36еур40еур

Цените се по лице на ден:

-Во 1/2  студио можат да се сместат  2 ,максимум 3 особи ( 2 возрасни и дете до 5 год.)

-Во 1/3  студио можат да се сместат  3,максимум 4 особи (2 возрасни и 2 деца до 10 год)

Во 1/4  студио можат да се сместат 4,максимум  5 особи (3 возрасни и 2 деца до 10 год)

Попусти за гостите што користат храна:

-деца до 3 год.имаат бесплатен престој (на заедничко легло,без храна

-деца од 3 до 10 год. на заедничко легло ,плаќаат по 50% од цената

-деца од 3 до 12 год на посебно легло-плаќаат по 70% од цената

-деца до 12 год.со еден возрасен во студио 1/2 плаќа 80% од цената

-клима,кабелска ,ТВ ,WI-FI-гратис

Паркингот може да се обезбеди на лице место во непосредна близина на хотелот   

-туристичката такса и осигурување се наплатува на рецепција                                                    (возрасни-1.50 еур,деца од 12-18 години- 1 еур ,деца од 2-12 години -0,50 еур )                             –

-Влегувањето  во студиото  е од 14.00ч, . напуштањето  е во 09.00ч.

-Цените се изразени во евра ,наплатата е во денарска противвредност по курс од 62,oo ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС  И СКТМ.