Неа Потидеа – Вила ЛИДИЈА, Грција Лето 2023

Вила ЛИДИЈА се наоѓа на само 30 м. од песочната плажа во Неа Потидеа. Опкружена е со прекрасен двор и цветна градина. Располага со 1/3 апартмани 1/4 и 1/5 дуплекси на првиот и вториот кат. Во сите апартмани и дуплекси спалните соби се физички одделени од кујната. Сите соби се со комплетно опремени кујни, сопствени купатила, ТВ, клима уреди чие користење е вклучено во цената, WI-FI, балкони со поглед на градинаАгенцијата не превзема одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во капацитетите.

За уплата преку синдикални организации – можност за плаќање на до 9 рати!

Ценовник за Лето 2023:

ПериодБр.на ноќи1/3 АПП1/4 АПП дуплекс1/5 АПП дуплекс1/2 студио
27.05 – 03.067149 € промо209 промо229 € промо99 € промо
03.06 – 10.067229 €299 319 159 €
10.06 – 17.067269 €339 359 209 €
17.06 – 24.067309 379 399 249
24.06 –  01.077359 429 449 299
01.07 – 08.077399 469 489 339
08.07 – 15.077439 509 529 369
15.07 – 22.077469 539 559 389
22.07 – 29.077469 €539 559 389 €
29.07 – 05.087469 €539 559 389 €
05.08 – 12.087469 €539 559 389 €
12.08 – 19.087469 €539 559 389 €
19.08 –  26.087439 €509 529 369 €
26.08 – 02.097399 €459 479 329 €
02.09 – 09.097339 409 429 269
09.09 – 16.097249 319 339 189
16.09 – 23.097199 249 269 139
23.09 – 30.097149 €189 €209 €109 €

ЦЕНИТЕ СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА АПАРТМАН ЗА 7НОЌИ

Превозот се доплаќа

 Повратен превозЕден правец
Возрасен 45€35€
Деца од 02-12 год.35€25€
Деца до 2 год.Бесплатно (без седиште)Бесплатно (без седиште)

Задолжителна  доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

Локација:

ПРЕВОЗ:
Превозот со автобус се извршува до туристичката дестинација, до соодветно место за запирање на автобусот според локалните сообраќајни услови.

 Превозот ги симнува патниците на најблиската локација до сместувањето каде може да се паркира автобус,

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање до објектот.

НАПОМЕНА:

 • Сместувањето во АПП е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на АПП  е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената воАПП во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • За резервација задолжителна уплата на 30% аванс, во спротивно резервацијата се смета за неважечка
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !