ПЕФКОХОРИ – Вила PARADISO – Блок Б, Грција Лето 2023

Вила PARADISO е еден од најбараните наши објекти на Халкидики, се наоѓа на идеална локација на само неколку чекори од плажата во Пефкохори.

За уплата преку синдикални организации – можност за плаќање на до 9 рати!

Локација:       На 40м.од  плажа, во непосредна близина на центарот.

Сместување:   Трокреветни и четирикреветни студија

Опрема: Студио–одвоена опремена кујна и соба со два или четири кревети, бања, ТВ,тераса.
Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).
Клима уред: Доплата на лице место 3 еур од ден. Дел од собите  имаат страничен поглед море.

НОВО Реновирани соби 2023

Реновираниот блок од еден од најпродаваните наши објекти – Paradiso Пефкохори се наоѓа на само 40-тина метри од плажа, се одликува со новопремени апартмани и студија од кои дел имаат и страничен поглед на море.

ЦЕНОВНИК ЗА 7 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

ПериодБр.на ноќи1/3 студио            Блок Б1/4 студио        Блок Б1/2 студио ниско  приземје     Блок Б
27.08 – 03.097449 €469 €229 €
03.09 – 10.097389 €409 €169 €
10.09 – 17.097299 €319 €119 €
17.09 – 24.097229 €249 €99 €
24.09 – 01.107159 €179 €79 €

ЦЕНИТЕ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ ЗА 7 НОЌИ

ПериодБр.на ноќи1/3 студио            Блок Б1/4 студио        Блок Б1/2 студио ниско  приземје     Блок Б
27.08 – 03.097449 €469 €229 €
03.09 – 10.097389 €409 €169 €
10.09 – 17.097299 €319 €119 €
17.09 – 24.097229 €249 €99 €
24.09 – 01.107159 €179 €79 €
Ново – реновирани ЕКО апартмани – ниско приземје

Апартманите лоцирани на ниско приземје се најекономичната варијанта за сместување во овој објект.

Превозот се доплаќа

 Повратен превозЕден правец
Возрасен 45€35€
Деца од 02-12 год.35€25€
Деца до 2 год.Бесплатно (без седиште)Бесплатно (без седиште)

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

Локација

Кликни на мапата за отворање на локацијата на Google Maps

НАПОМЕНА:

 • Во студијата и апартманите  е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на студијата  и апартманите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • Агенцијата не е одговорна за стабилноста, достапноста, брзината на интернетот, препорачуваме гостите да си уплатат сопствен интернет во роаминг пакет доколку имаат потреба од стабилна и постојана интернет врска.
 • Агенцијата не гарантира достапност на паркинг место пред или во близина на објектот;
 • За хигиената во апартманите во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • Средства за лична хигиена, тоалетни производи и крпи не се обезбедени и за истите се одговорни гостите.
 • Попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • За уплата на аранжман преку Синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не одговара за исправноста на патните документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….) да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот.
 • Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС И СКТМ.