ПАРАЛИЈА – Хотел Мелбурн

Паралиа е град кој живее цела година, а преку лето и 24 часа во денот. Крајно динамичен и содржаен, овој туристички град со години претставува главна туристичка атракција за многуте млади туристи, кои решаваат својот летен одмор да го поминат во регионот на Пиериа. Безброј хотели и објекти за сметување, ресторани и кафулиња, пицерии и продавници, супермаркети и бутици, ноќни клубови и дискотеки… се се’ што можат да посакаат и нај специфичните туристи од регионот и пошироко. Долгата плажа од преку три километри чист песок, која на југ се протега до Олимпик Бич, а на север до Коринос, е една од најубавите во Грција. Атрактивните содржини со бројните бич-барови, разните клубови и водените спортови, Паралија и нејзините плажи ја издвојуваат за атрактивна дестинација за летен одмор. 

ХОТЕЛ МЕЛБУРН 

Хотел Мелбурн се наоѓа на 250м од плажа. Располага со 1/4 апартмани кои се опремени со одвоена спална (со брачен кревет или два одвоени кревети) и кујна во која има дополнително има една или две софи кои се пуштаат и  тоалет. На најгорниот кат хотелот има и ½ студија (без кујна) кои имаат сопствено купатило, клима, телевизор и фрижидер. Сите соби располагаат со ТВ, клима уред, Wi-Fi и тераса. Хотелот поседува и лифт.

Цените се по лице (7 ноќевања со превоз), трето и четвтро лице гратис сместување во апартман!!!

-15% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ДО 01.03.2023

СМЕНАПЕРИОД1/2 СТУДИО1/4 АПП
120.05-27.0565 ПРОМО80 ПРОМО
227.05-03.0675 ПРОМО90 ПРОМО
303.06-10.06100130
410.06-17.06110140
517.06-24.06120160
624.06-01.07130170
701.07-08.07140180
808.07-15.07150190
915.07-22.07150200
СМЕНАПЕРИОД1/2 СТИДИО1/4 АПП
1022.07-29.07160210
1129.07-05.08160210
1205.08-12.08160210
1312.08-19.08150200
1419.08-26.08140190
1526.08-02.09130180
1602.09-09.09110160
1709.09-16.0990 ПРОМО120 ПРОМО
1816.09-23.0980 ПРОМО100 ПРОМО

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)

* За патување со сопствен превоз од цената се намалува 10 евра по лице. 

Доплата за превоз,

45 евра за возрасни

35 евра за деца до 12 години

Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.
Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето. Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.              

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец (освен седишта 1 и 2)

*Во студио/апартман е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.

 • За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,
 • Промо цените се со пресметан попуст и не се одбива за патување со сопствен превоз,
 • Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбираат

*Во студио/апартман е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.

*Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

*Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.

НАПОМЕНА

 • доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 • секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
 • сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.
 • ТА ИнТравел не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
 • при промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
 • за резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата ДО 01.04.2022
 • за резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
 • патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
 • во случај на отказ на резервација уплатена со ковид ваучер, на патникот ќе му се издаде нов ваучер со намалени отказни пенали.
 • Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !