ЛАРА LUX, ЧАЊ, Црна Гора, Лето 2023

Атрактивното туристичко место Чањ се наоѓа помеѓу Петровец и Сутоморе,го краси пространа песковита плажа долга околу 1100 м.Во непосредна близина се наоѓа познатата Краљичина плажа за која велат дека е бисерот на Јадранот.  Студио –  Лара Lux се наоѓаат во мирниот дел на Чањ на 80 м.од плажа( преку пат на студио и апартмали ..Лара).Модерно опремени студиа( 1/2,1/3,1/4) располагаат со комплетно опремена мини чајна кујна,фрижидер ,ТВ-сателитска програма ,Wi-Fi,сопстено twc,тераса, клима .  Oбјектот има лифт. исхраната е во  модерно опремен сопствен ресторан..Лара..  со квалитетна домашна храна и  услуга на љубезнитe домаќини . Во близина на ресторанот се наоѓа летна градина со мало катче  за деца .  Неколку пати во неделата се организира детска театарска претстава.Обезбеден бесплатен паркинг во гаражата на објектот. Објектот поседува сопствен базен.                    

студиоуслуга01.06-21.06 19.09-30.0921.06-01.07 09.09-19.0901.07-11.07 30.08-09.09  11.-21.07; 31.07;10.08; 20.08;30.08.
1/2 1/3 1/4Полу пансион       3236 4144
1/2 1/3 1/4Полн пансион        4044 48 52

Цените се за полупансион дневно (појадок-вечера) на база шведска маса услугата почнува со вечера а завршува со појадок.

Цените се за полупансион дневно (појадок-вечера) на база шведска маса услугата почнува со вечера а завршува со појадок.
Комплетниот пансион ,има избор на повеќе јадења од понуденото мени.

 • клима,кабелска,ТВ,Wi-FI , паркинг и базен со чадори ,бесплатно – туристичката такса и осигурување се наплатува на рецепција (возрасни-1.50 €, деца од 12-18 години-1.00€ ,деца од 2-12 години -0,50 €)
  -влегувањето во студиата е од 12.00ч. напуштањето е во 09.00ч.
  Попусти:
  -деца до 3 години бесплатно на заедничко легло ,без храна
  -деца од 03-10 години на заедничко легло-плаќаат 50% од цената
  -деца од 03-12 години на сопствено легло-плаќаат 70% од цената
  -дете до 12 години со еден возрасен во 1/2 студио ,плаќа 80% од цената.
  -бебешко креветче, може да се резервира на рецепција ,гратис
  -Цените се изразени во евра ,наплатата е во денарска противвредност по курс од 62.oo ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС И СКТМ.