Грција – ЕВИА – Лето 2023

Евија е најголем остров во Егејското море и втор по големина Грчки остров ( после Крит). Главниот град Халкида се наоѓа на средишниот дел на островот, поврзан е со копното со мост, одалечен од Атина околу 90км. Островот е со должина од 180км, а ширина од 6 до 45км.

Пефки е едно од најпознатите и омилени места за одмор на северниот дел ос островот. Со своето скоро 4км долго шеталиште и плажа, зеленило и природни сенки, темно сината боја на морето е идеално место за оноие кои сакаат вистински да се одморат. Во Пефки може да купите штотуку уловена риба или морски плодови, квалитетно маслиново масло и маслинки. Вашиот одмор во Пефки збогатете го со некој излет: термалните бањи во Едипсос, Атина, крстарење до Скијатос, Вулканските острови (Lihadonisias)…

Вилите немаат сопствен паркинг. Може да паркирате во непосредна близина на објектите.

Секоја вила има интернет. Агенцијата не сноси одговорност за брзината на интернетот, слабиот сигнал  или технички проблеми и пречки кои може да се појават.

ВИЛА КЕРАСИОТИ

Вилата се наоѓа во центарот на Пефки во прва линија на сама плажа. Во приземјето на вилата се наоѓа Пефки травел нашата партнер агенција како и Керасиоти кафетеријата, а собите се на прв спрат. Вилата е комплетно реновирана во 2017 год. И располага со апартмани и студија. Апартманите се за 5 лица со комплетно опремена кујна и посебна спална, клима, тв, тераса, тоалет. Студијата за 4 лица се со поглед кон дворот и се со брачен кревет и два единечни и се опремени со кујна, клима, тв, тераса, тоалет. Користењето на клима уредот е вклучено во цената.

Цените се по лице (7 ноќевања со превоз),

трето и четвтро лице гратис сместување во студио,

трето, четврто и петто лице гратис сместување во апартман!!!

-15% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ДО 01.03.2023

СМЕНАПЕРИОД1/3 СТД1/4 СТД1/5 АПП – МОРЕ
120.05-27.0565 промо90 промо100 промо
227.05-03.0675 промо100 промо110 промо
303.06-10.06100140150
410.06-17.06120150160
517.06-24.06130160170
624.06-01.07150180190
701.07-08.07160190200
808.07-15.07180200220
915.07-22.07190220240
СМЕНАПЕРИОД1/3 СТД1/4 СТД1/5 АПП- МОРЕ
1022.06-29.07205240255
1129.07-05.08205240255
1205.08-12.08205240255
1312.08-19.08205240255
1419.08-26.08190230240
1526.08-02.09180210230
1602.09-09.09160190210
1709.09-16.09150170180
1816.09-23.09110130150

ВИЛА АКРОТИРИ

Покрај самото шеталиште во првиот ред куќи покрај море за наоѓа вила Акротири. На приземјето има кафе бар, а веднаш до вилата и супермаркет.

Вилата располага со двокреветни студија кои се на прв спрат, дел од собите се со поглед на море, а останатите кон дворот. Секое студио е со комплетно опремена кујна, тоалеи, тв, тераса и клима која е вклучена во цената.

Цените се по лице (7 ноќевања со превоз)

трето лице гратис сместување

-20% попуст за уплата до 01.02.2023

-15% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ДО 01.03.2023

СМЕНАПЕРИОД1/2+1 МОРЕ1/2+1 ГРАДИНА
120.05-27.0580 ПРОМО70 ПРОМО
227.05-03.0695 ПРОМО85 ПРОМО
303.06-10.06120100
410.06-17.06135120
517.06-24.06150130
624.06-01.07170150
701.07-08.07190160
808.07-15.07210180
915.07-22.07220190
СМЕНАПЕРИОД1/2+1 МОРЕ1/2+1 ГРАДИНА
1022.07-29.07220205
1129.07-05.08220205
1205.08-12.08220205
1312.08-19.08220205
1419.08-26.08210190
1526.08-02.09200180
1602.09-09.09180160
1709.09-16.09170150
1816.09-23.09130110

* За патување со сопствен превоз од цената се намалува 20 евра по лице.

Доплата за превоз и траект (за оние кои имаат гратис сместување)

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД)

65 евра за возрасни

45 евра за деца до 12 години


-Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

-Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

-Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

-Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.           

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)


– За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,


– Промо цените се со пресметан попуст за рана уплата и не се одбива за патување со сопствен превоз.


Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбираат.

*Во студио/апартман е дозволено сместување на лица во согласност со предвидениот број на кревети, преку дозволениот капацитет може да се смести само едно дете до 6години.

*Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

*Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.

НАПОМЕНА

 • доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 • секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
 • сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.
 • ТА Интравел не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
 • при промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
 • за резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата ДО 01.04.2022
 • за резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
 • патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
 • во случај на отказ на резервација уплатена со ковид ваучер, на патникот ќе му се издаде нов ваучер со намалени отказни пенали.
 • Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !