АПАРТМАНИ ЛАРА, Чањ, Црна Гора, Лето 2023

Чањ е атрактивно туристичко место кое се наоѓа помеѓу Петровац и Сутоморе. Има прекрасна плажа во должина од 1 км, наречена Златна обала, по бојата на песокот. Во непосредна близина на Чањ се наоѓа прочуената Краљичина плажа до која се доаѓа само со брод. Престојот во Чањ надополнет со излети во неговата непосредна околина нуди можност за одличен одмор.

Атрактивното туристичко место Чањ се наоѓа помеѓу Петровец и Сутоморе,го краси пространа песковита плажа долга околу 1100 м.Во непосредна близина се наоѓа познатата Краљичина плажа за која велат дека е бисерот на Јадранот.   Апартманите Лара  се наоѓаат во мирниот дел на Чањ на 80 м.од плажа.Модерно опремени студиа-апартмани( 1/2,1/3,1/4) располагаат со комплетно опремена мини кујна,фрижидер ,ТВ-сателитска програма ,Wi-Fi,сопстено twc,тераса, клима .  Oбјектот има лифт. Исхраната е во сопствен ресторан со квалитетна домашна храна и  услуга на љубезнитe домаќини . Во близина на ресторанот се наоѓа летна градина со мало катче  за деца

студиоуслуга01.06-21.06 19.09-30.0921.06-01.07 09.09-19.0901.07-11.07 30.08-09.09  11.-21.07; 31.07;10.08; 20.08;30.08.
1/2 1/3 1/4Полу пансион2831 3336
1/2 1/3 1/4Полн пансион3539 4144

Цените се за полупансион дневно (појадок-вечера) на база шведска маса

Цените се за полупансион дневно (појадок-вечера) на база шведска маса услугата почнува со вечера а завршува со појадок.
Комплетниот пансион ,има избор на повеќе јадења од понуденото мени.

 • клима,кабелска,ТВ,Wi-FI , паркинг и базен со чадори ,бесплатно – туристичката такса и осигурување се наплатува на рецепција (возрасни-1.50 €, деца од 12-18 години-1.00€ ,деца од 2-12 години -0,50 €)
  -влегувањето во студиата е од 12.00ч. напуштањето е во 09.00ч.
  Попусти:
  -деца до 3 години бесплатно на заедничко легло ,без храна
  -деца од 03-10 години на заедничко легло-плаќаат 50% од цената
  -деца од 03-12 години на сопствено легло-плаќаат 70% од цената
  -дете до 12 години со еден возрасен во 1/2 студио ,плаќа 80% од цената.
  -бебешко креветче, може да се резервира на рецепција ,гратис
  -Цените се изразени во евра ,наплатата е во денарска противвредност по курс од 62.oo ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС И СКТМ.