БУДВА – ВИЛА ВУКМАНОВИЌ, Црна Гора – Лето 2023

Будванската ривиера се протега во должина од 35км покрај Јадранското Море. Поставена приближно централно на Црногорското приморје, таа е средиште на црногорскиот туризам. Ривиерата има 12,5км долга плажа.

Главни туритички места се Будва, Петровац на Море и Свети Стефан. Во самата Будва постојат неколку плажи и сите се подеднакво преубави, било песочни, камени или шљункасти, а меѓу нив најпознати се Словенска плажа, Могрен, Трстено, Јаз, Плоче итн.

Будва е нај атрактивното место на Јадранскиот брег. Будва изобилува со долги песочни плажи со вкупна должина од 25 км. Најпознати се Словенска плажа, Милочер, Пржно, Каменово, Могрен 1 и 2 и многу други плажи. А најголема атракција претставува  Стариот Град. Во непосредна близина се наоѓа и  островот Св.Никола кој е најголем во овој дел од Јадранот..

ВИЛА ВУКМАНОВИЌ

Се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата во Будва. Вилата располага со 1 / 2 и 1 / 4 студија, еднособен апартман 1 / 4 + 1 и со двособен апартман 1 / 6. Секоја соба има сопствен тоалет, Тв, комплетно опремена кујна и клима уред (5еур од ден).

 ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ОСОБА СО ВКЛУЧЕН ПРЕВОЗ

-15% ПОПУСТ ЗА УПЛАТИ ДО 01.03.2023


ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕВРА ЗА УПЛАТА ВО ДЕНАРИ (1ЕВРО=62МКД

 период1/2 стд1/4стд1/4+1 апп1/6 апп
120.06-29.06140130120110
229.06-08.07150140130120
308.07-17.07165155145135
417.07-26.07185175165155
526.07-04.08205195185175
604.08-13.08205195185175
713.08-22.08195175165155
822.08-31.08165175145135
931.08-09.09150140130120
1009.09-18.09140130120110

Цените се дадени по особа за 9 ноќевања со вклучен превоз.

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противредност ( 1 евро=62 ден)

Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.

За патување со сопствен превоз цената се намалува за 10 евра. 

Сместување во студио 1 / 4 минимум 3 лица ,

во апп 1 / 4 +1 минимум 4 лица ,

во апп.1/6 минимум 5 лица ,

преку дозволениот број на кревети може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

Поаѓање за Црна Гора:

Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот

–          Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.

–          Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.

–          Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.

–          Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.   

Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)


НАПОМЕНА


– За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%,


– Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.


– Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.


– Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот.


– Агенцијата не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.


-При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се цената на веќе договорената услуга.


– За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата 01.04.2023.


– За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.


– Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.