fbpx

ЛАРА LUX, ЧАЊ, Црна Гора, Лето 2021

Атрактивното туристичко место Чањ се наоѓа помеѓу Петровец и Сутоморе,го краси пространа песковита плажа долга околу 1100 м.Во непосредна близина се наоѓа познатата Краљичина плажа за која велат дека е бисерот на Јадранот.  Студио –  Лара Lux се наоѓаат во мирниот дел на Чањ на 80 м.од плажа( преку пат на студио и апартмали ..Лара).Модерно опремени студиа( 1/2,1/3,1/4) располагаат со комплетно опремена мини чајна кујна,фрижидер ,ТВ-сателитска програма ,Wi-Fi,сопстено twc,тераса, клима .  Oбјектот има лифт. исхраната е во  модерно опремен сопствен ресторан..Лара..  со квалитетна домашна храна и  услуга на љубезнитe домаќини . Во близина на ресторанот се наоѓа летна градина со мало катче  за деца .  Неколку пати во неделата се организира детска театарска претстава.Обезбеден бесплатен паркинг во гаражата на објектот. Објектот поседува сопствен базен.       

                                                                                                 

Цените се на база полупансион( појдок,ручек или вечера)

студио  услуга01.06-21.06 09.09-19.0921.06-01.07 30.08-09.0901.07-11.07 20.08.-30.0811.-21.07 31.07-10.08-20.08
1/2Полу пансион21 25 3033
1/3,1/4Полу пансион21 24 2831

 Цените се на база полн пансион (појадок,ручек и вечера)

1/2Полн пансион24 29 3336
1/3,1/4Полн пансион24  28 3134

Цените се по лице  дневно,во студио на база полупансион (ПП-  ноќевање,појадок (шведски стол) и вечера или појадок/ручек или ручек/вечера )   и (КП- комплетен пансион- три оброци по избор на гостите)  , 

-смените почнуваат со ручек 

–   клима,кабелска,ТВ,Wi-FI,паркинг и  лежалките околу базенот  ,бесплатни .

–   Туристичката такса и осигурување се наплатува на рецепција (возрасни-1.50 €, деца од 12-18 години-1.00€ ,деца од 2-12 години -0,50 € )                            

–     Влегувањето во студиата е од 12.00ч. напуштањето е во 09.00ч.                                                             – Попусти:-деца до 3 години бесплатно на заедничко легло ,без храна          

  -деца од 03-10 години на заедничко легло-плаќаат 50% од цената                                                              

 -деца од 03-12 години на сопствено легло-плаќаат 70% од цената    

-дете до 12 години со еден возрасен во 1/2  студио ,плаќа 80% од цената.     

-Цените се изразени во евра ,наплатата е во денарска противвредност по курс од 62.oo ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС  И СКТМ.