КРИТ
Најсончевиот, најголемиот и најнаселениот грчки остров.
Раскрсница на трите континенти – Европа, Африка и Азија. Место каде се среќаваат источната и западната култура, лулката на европската цивилизација.
На Крит секојдневно пристигнуваат илјадници туристи, градот живее 24 часа, баровите се отворени од 20 до 08 часот наутро, продавниците работат нон стоп.

Авиобилет и трансфер

219 € возрасен

199 € деца ( 02-12 год)

Авиобилет – Солун – Крит ( Heraklion) – Солун

Летови – понеделник, среда, петок и недела

Авиобилет – Солун – Крит ( Chania ) – Солун

Летови – вторник, четврток и сабота
(вклучен рачен багаж 8 кг и багаж до 20кг по лице)

Аеродромските такси се вклучени во цената

Трансфер – аеродром – хотел – аеродром

Патувањето може да Ви биде организирано со трансфер од Скопје до аеродром во Солун и назад.

Повеќе информации во агенција.

ИЗБОР НА ХОТЕЛИ

Цените за хотелите се дадени по соба, дневно, на наведената услуга и тип на соба.

Agapi Beach Resort 4*
Локација: Хотелот е лоциран на северниот брег на Крит, во местото Амудара, 6км западно од Хераклион и 12 км од аеродромот во Хераклион.
Капацитет: Вкупно 320 соби, кои се опремени со централно греење или клима уред, телефон, wi – fi, сателитска ТВ, тоалет со када или туш, фен, сеф, мини фрижидер, пешкири за на плажа, балкон или тераса.
Услуга: Се вклучено
Содржини: Ресторани, барови, продавници, чување на деца, базени, спорт и спортски актвности, анимации и услуги од висока класа.
Плажа: Сопствена песочна плажа.

Apollonia Beach Resort & Spa 5*
Локација: Лоциран на северниот брег на Крит во туристичкото место Амудара, на 6км од градот Хераклион , на 8км од аеродромот Хераклион.
Капацитет: Вкупно 334 соби. Сите соби се опремени со клима уред, фрижидер, телефон, wwi-fi, сателистска ТВ, сеф, тоалет со када или туш, балкон или тераса.
Услуга: Полупансион , Се вклучено .
Хотелски содржини: Ресторани, барови, базени, продавници, конференциски сали, луксузен СПА центар, амфитеатар, базен за деца, тобогани, детски клуб.
Плажа: Сопствена песочна плажа.

Aristea Hotel 2*
Локација: Хотелот е лоциран во местото Елоунда, на 70км од аеродромот во Хераклион.
Капацитет: Вкупно 33 соби . Собите се опремени со туш, фен, клима уред- се доплаќа, ТВ, фрижидер, телефон, балкон.
Услуга: Ноќевање со појадок, полупансион .
Хотелски содржини: Хотелот е едноставен со ресторан и бар, идеален за економичен и пријатен одмор.
Плажа: Се наоѓа на самиот брег на морето.

Blue Sky apartments
Локација : Апартманите се лоцирани на 1,6км од центарот на ретимно, 75км од аеродромот во Хераклион.
Капацитет: Хотелот има вкупно 17 студија и апармтани. Имаат комплетно опремена кујна, фрижидер, телефон, клима уред – се доплаќа, сеф- се доплаќа, wi – fi , балкон.
Услуга: Наем на студио или апартман.
Содржини: Во близина на апартманите има продавници , барови, кафе ресторани, таверни.
Плажа: Прва линија од море.

Bomo Peninsula Resort & Spa 4*
Локација: Хотелот е лоциран на северниот брег на Крит, во областа Агиа Пелагиа, оддалечен 23км од градот Хераклион и 25км од аеродромот.
Капацитет: Хотелот има 243 соби. Опремени со клима , телефон, сателитска ТВ, сеф- се доплаќа, фрижидер, када со туш, фен, wi – fi, апарат за кафе-чај, балкон.
Услуга: Се вклучено плус .
Хотелски содржини: Модерен хотел со ресторан, барови, олимписки базен, базен за деца, детски клуб, интернет, спорт и забавни активности. Идеално место за семеен одмор.
Плажа: Хотелот е опкружен со две плажи.

Bomo Rethymno Mare Royal & Water Park 5*
Локација: Хотелот е лоциран во местото Скалета, 11км источно од градот Ретимно, 64км од градот Хераклион, 70км од аеродромот во Хераклион.
Капацитет: Вкупно 58 соби. Опремени со клима уред, телефон, тоалет со када, сателитска ТВ, фен, фрижидер, сеф – се наплаќа, бањарка и собни папучи, апарат за кафе- чај, балкон/тераса.
Услуга: Полупансион, се вклучено.
Хотелски содржини: Хотелот поседува ресторани, барови, базен, сала за конференција, продавници, собна послуга, детски клуб, спорт и забавни програми, слајдови за рафтинг, водени тобогани, детски базен.
Плажа: Хотелската плажа е песочна, на 150метри од хотелот.

Creta Royal Hotel 5*
Локација: Хотелот е лоциран на северниот дел на островот , на 12км од гратчето Ретимно, во местото Скалета, на 70км од аеродромот во Хераклион. Брегот се простира 400 метри долж комплексот на хотелот.
Капацитет: Хотелот има 120 соби кои се опремени со сателитска ТВ, мини фрижидер, сеф, телефон , wi-fi, бањарка и домашни папучи, фен, балкон или тераса.
Услуга: Полупансион, се вклучено.
Хотелски содржини: Ресторани и барови, базени и интернет, конференциски услуги, продавници и спортски и забавни програми.

Dias Luxury studios & apartments 4
Локација: Лоцирани во местото Сталис, на 4км од Малие, на 25км од центарот на Хераклион, на 22 км од аеродромот во Хераклион. Хотелот е реновиран во 2009 год.
Капацитет: Вкупно 24 студија и апартмани, оперемени со комплетна опремена кујна , ТВ, wi-fi, клима уред- се доплаќа, сеф – се доплаќа, мини фрижидер, туш, фен, балкон.
Услуга: Полупансион, наем на студио/апартман.
Хотелски содржини: Комфорна и убава територија, со пространи студија и апартмани, базен, барови, интернет.

Grecotel Plaza Spa Apartments 4*
Локација: Апартманите се наоѓаат на северниот дел на Крит, на 2км од градот Ретимно, 75км од Хераклион и 64км од градот Хања, 79км од аеродромот во Хераклион, 65км од градот Хања.
Капацитет: Вкупно 84 апартмани, опермени со клима уред, фрижидер,сателитска ТВ, купатило со туш, фен, телефон, модерно опремена кујна, апарат за кафе, машина за садови, микро печка, рерна, сеф, балкон или тераса.
Услуга: Ноќевање со појадок.
Хотелски содржини: Хотелот има пространи апартмани и мезонети со кујна. Хотелот поседува спортски терени, детски клуб, ресторан, базен, спа центар, одличен поглед и услуга.

Krini Beach 3*+
Локација: Хотелот е лоциран на 9км од градот Ретимно и на 70км од аеродромот во Хераклион.
Капацитет: Вкупно 60 соби, опремени со клима уред, сателитска ТВ, фрижидери, телефон, сеф-се доплаќа, када со туш, балкон.
Услуга: Се вклучено.
Хотелски содржини: Помал хотел , изграден во традиционален островски архитектонски стил, со конфорни соби, ресторан, барови, базен, детски клуб, спорт и забава.
Плажа: На самата песочна плажа.

Lefkoniko Beach 3*
Локација: На 800 метри од центарот на Ретимно, 64 км од градот Хераклион, 70 км од аеродромот во Хераклион.
Капацитет: Вкупно 104 соби, опремени со клима уред, сателитска ТВ, телефон, сеф – се доплаќа, купатило со када или туш, фен, мини фрижидер, балкон или тераса.
Услуга: Полупансион, се вклучено.
Хотелски содржини: Традиционален хотел во едноставен стил , со конфорни соби, ресторан, барови и базени.
Плажа: На 70 метри од хотелот.

Mare Apartments Hotel
Локација: Сместен на северниот брег на Крит, на 100 метри од центарот на Агиос Николаос, на 70км од аеродромот во Хераклион. Во заливот Мирабело.
Капацитет: Вкупно 28 соби, опремени со клима , сателитска ТВ, фрижидер, телефон, сеф – се доплаќа, купатило со када или туш, фен, балкон или тераса.
Услуга: Се вклучено.
Хотелски содржини: Пространи и комфорни соби, ресторан, бар, базен, интернет.
Плажа: Песочна плажа.

Miramare Resort Hotel & Spa 4*
Локација: Хотелот е лоциран на северниот брег на островот, на 800 метри од центарот на Агиос Николаос, на 70 км од аеродромот во Хераклион.
Капацитет: Вкупно 281 соба, опремени со клима уред, сателитска ТВ, телефон, мини фрижидер, када со туш, фен, сеф – се доплаќа, wi – fi , балкон или тераса.
Услуга: Се вклучено локал, се вклучено и полупансион.
Хотелски содржини: Хотелот е изграден во традиционален стил , со пространи соби, базен, ресторани, барови, забава и спорт за деца и возрасни.
Плажа: На 50 метри од песочната плажа.

Olimpic Palladium Hotel 3*
Локација: Хотелот е лоциран во центарот на Ретимно, на 70км од аеродромот во Хераклион.
Капацитет: Вкупно 75 соби , опремени со централна клима, телефон, сателитска ТВ, купатило со туш, фен фрижидер, интернет, сеф- се доплаќа, балкон.
Услуга: Ноќевање со појадок, полупансион.
Хотелски содржини: Класичен хотел во центарот на Ретимно со комфорни соби, ресторан, бар , кафеа.
Плажа: на 300 метри од хотелот.

Pela Maria Hotel 3*
Локација: На северниот брег во самиот центар на Херонисос, на 28 км од Хераклион и 27 км од аеродромот во Хералкион.
Капацитет : Вкупно 117 соби , опремени со клима уред, сателитска ТВ, телефон, wi – fi, фрижидер, сеф – се доплаќа, када со туш, балкон.
Услуга: Се вклучено.
Хотелски содржини: Хотелот има бар, ресторан, базен. На мала оддалеченост од продавници, ресторани и барови во центарот на градот.
Плажа: На 40 метри од плажата.

Royal Belvedere Hotel 4*
Локација: Херонисос, 5км од аеродромот во Хераклион, 30 км од градот Хералкион.
Капацитет : Вкупно 343 соби, опремени со клима уред, мини фрижидер, телефон, wi – fi , сателитска ТВ, сеф – се доплаќа, када со туш, фен, балкон или тераса.
Услуга: Се вклучено.
Хотелски содржини: Хотелот е од ланецот на хотели Белведере, се состои од главна хотелска зграда и бунгалови. Нуди првокласна и квалитетна услуга со пространи соби, можност за спорт и забава, анимации за возрасни и деца, ресторани, барови и базен.
Плажа: На 400 метри од хотелот.

Talea Beach Hotel 3*
Локација: Во местото Бали, на 32 км од градот Ретимно, 40 км од градот Хераклион, 50 км од аеродромот во Хераклион.
Капацитет : Вкупно 133 соби, опремени со клима уред, сателитска ТВ, мини фрижидер , телефон, туш, балкон или тереаса.
Услуга: Се вклучено.
Хотелски содржини: Пријатен хотел покрај море. Едноставен стил со ресторани, барови , базен, интернет и одлична услуга.

Villa Nota Lux
Локација: Луксузната вила е лоцирана помеѓу две приморски села Каливес и Алмирида, 28 км од аеродромот Хања.
Капацитет: максимум 10 лица
Услуга: наем на соба
Содржини: три спални,комплетно опремена кујна и дневна, 2 тоалета,базен,интернет,клима,сателитска ТВ
Плажа: на 300 метри од плажа