fbpx

КОРАБ ТРНИЦА – МАВРОВО

Хотелот Кораб Трница – капацитети:

– двокреветни соби  (од кои 3 се со брачен кревет а 2 се со два единечни кревети)

-1 * трокреветна соба  (се состои од 1 брачен и еден единечен кревет

-4 * апартман  (Капацитет: 4лица Апартманот се состои од една спална соба со голем кревет за две лица и дневна соба со голем кревет на спуштање за две лица)

-2* вип апартман (капацитет: 4 лица, ист како обичниот само поголем и со тераса)

– 1* голем апартман за 8 лица кој се состои од две спални соби со по еден голем кревет за две лица, голема дневна соба со софа, терпезарија и 4 единечни кревети.

Ценовник со важност до 31.05.2021

Цени  од Недела до Четврток:

Тип на сместувањеПланинска куќаДвокреветна собаТрокреветна собаФамилијарен апартманВИП апартманГолем апартман
Цена1 800 денари1 800 денари2 000 денари2 300 денари2 800 денари3 500 денари

Цени  викенд (Петок и Сабота) и празници:

Тип на сместувањеПланинска куќаДвокреветна собаТрокреветна собаФамилијарен апартманВИП апартманГолем апартман
Цена1 900 денари2 100 денари2 500 денари2 800 денари3 500 денари4 200 денари

Цената вклучува:

Ноќевање по соба на ден

Цената НЕ вклучува:

  • Превоз
  • Индивидуални трошоци

Доплата и попусти:

  • Појадок – 200 ден по лице
  •  Ручек/вечера – 450 ден по лице
  •  За деца до 8 години сите оброци се бесплатни
  •  За деца до 12 години сите оброци се на 50% попуст

Цените се изразени во денари, за наем на соба на ден

Појадок чини 200 денари по лице

Ручек/ вечера чини 450 ден по лице.

И истите се плаќаат на лице место

За деца до 8 години сите оброци се бесплатни.

За деца до 12 години сите оброци се на 50% попуст.