fbpx

Хотел Хлиди  – Кокино Неро 2022

Хотел Хлиди  – Кокино Неро 2022

15% попуст за рана уплата до 28.02.2022

КОКИНО НЕРО е туристичко место со богата флора и фауна, како и специфична клима која е резултат на близаната на планинините и морето. Кокино Неро се наоѓа во областа Тесалија ,недалеку од клисурата Темби, во подножјето на планината Оса на околу 140км од Солун и 70км од Паралија. Името Кокино Неро ( Црвена Вода) го добива по термалните извори кои се наоѓаат во самото место убаво уредени,водата е полна со минерални соли кои на водата и даваат црвенкаст тон, а и лековити својства. Ова е место за убав мирен одмор, преферираат природни сенки и неурбани плажи. Самото шеталиште има неколку таверни/локални ресторани,продавници, пекари. Во непосредна близина на 2км се наоѓаат и две убави плажи, Platia Ammos и Кoutsoupia.

Хотел Хлиди се наоѓа на сама плажа. располага со 1/2, 1/3 и 1/4 соби. Секоја соба е со сопствена бања, клима уред (вклучен во цена), ТВ, фрижидер, тераса. Исхраната е на база полу пансион ( појадок и вечера) и е во склоп на објектот. Големиот двор, зеленилото, мирното тиркизно море кое е на само неколку чекори од хотелот се гаранција за вистински одмор.

ПериодБр.на ноќи7 ноќевања HB (појадок и вечера)
28.05 – 04.067*170
04.06 – 11.067*190
11.0618.067*200
18.06 –  25.067*220
25.06 –  02.077*230
02.07 – 09.077*240
08.07 – 16.077*250
16.07 – 23.077*260
23.07 – 30.077*270
30.07 – 06.087*270
06.08 – 13.087*270
13.08 – 20.087*260
20.08 – 27.087*250
27.08 – 03.097*230
03.09 – 10.097*210
10.09 – 17.097*190

Цените се изразени во евра и се однесуваат на ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ

Прво дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот

Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 50 % од цената на аранжманот за сместување во 1/4 соба

Второ дете до 12 год. ПОПУСТ од 70%  за сместување во 1/3 соба

Деца над 12 год ПОПУСТ од 20%

Дете до  5 год. кое не користи кревет и храна- ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ), за сместување во 1/2 соба

 • * Намалување за патување со сопствен превоз – 10 евра.
 • * Сите попусти за деца важат при сместување со две возрасни лица.
 • – Превозот е со автобус или минибус и е до соодветното место за запирање согласно локалните сообраќајни услови.
 •   Секој патник има право на превоз на 1 парче багаж и 1 парче рачен багаж.
 •   Организаторот не гарантира превоз до самиот објект на сместување.
 •   Патниците самостојно го пренесуваат својот багаж од местото на запирање со објектот на сместување.
 • Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.              
 • Доколку патникот сака да бира седиште за истото се доплаќа 10 евра во правец ( освен седишта 1 и 2)

  За уплатени два едноподруго аранжмани 7+7 одобруваме 10% попуст на вториот аранжман,

 • –    Попустите за рана уплата и 7+7 неможе да се комбираат
 • *Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на лице место при сместување.
 • *Во цената не е вклучено патничко здравствено осигурување.

НАПОМЕНА

 •          За уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%
 •          Доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплатa
 •          Секоја промена на резервација се наплатува 10 евра.
 •           Сместувањето на првиот ден е по 14часот и одјавувањето на последниот ден е во 9 часот
 •           За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 •           Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 •           За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.
 •           ТА.ИН травел  не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
 •           При промена на цените ( зголемување или намалување) нема да се менува цената на веќе договорената услуга.
 •           За резервација со попуст за рана уплата , 50% од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на правење на резервацијата, доплата ДО 01.04.2022.
 •           Можност за користење на неискористените ваучери од лето 2020
 •           За резервација на понуда по редовна цена, 30 % од вредноста на аранжманот се уплатува во моментот на резервација, а остатокот 21ден пред поаѓање.
 •           Патникот во секој момент може да се откаже од аранжамот. Тоа се прави во писмена форма и согласно скалата која е објавена во општите услови за патување.
 •           Во случај на отказ на резервација уплатена со ковид ваучер, на патникот ќе му се издаде нов ваучер со намалени отказни пенали.
 •           Во случај на околности предизвикани од ковид пандемијата како затварање на граници или при позитивен пцр тест на патникот му се издава нов вредносен ваучер.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СEРВИС и СКТМ !