fbpx

КАЛИТЕА (сите вили)

Вила Ангелос – Калитеа Лето 2021

Локација:          Во центарот на Калитеа, 5 мин. од плажа.

Сместување:     Четирикреветни и двокреветни апартмани на високо приземје и на прв кат.

Опременост:    Четирикреветен АПП – комплетно опремeна  одделна кујна, две спални соби

со по два единечни кревети,ТВ,бања и тераса.

Двокреветниот АПП- два единечни кревета, одделна кујна,бања, ТВ и тераса.  

Клима уредот во сите капацитети е вклучен во цената .

Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност)

ЦЕНОВНИК ЗА 7 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

ПериодБр.на ноќи1/2 АПП1/4 АПП дуплекс
05.06 – 12.067179269
12.0619.067199299
19.06 – 26.067239 349
26.06 –  03.077279 €389
03.07 – 10.077299 409
10.07 – 17.077329 419
17.07 – 24.077349 439
24.07 – 31.077349 439
31.07 – 07.087349 439
07.08 – 14.087349 439
14.08 – 21.087329 419 €
21.08 – 28.087289 €389 €
28.08 – 04.097229329
04.09 – 11.097169 €269
11.09 – 18.097149 €249

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ   ЗА  9 НОЌИ / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ

ПериодБр.на ноќи1/2 АПП1/4 АПП дуплекс
03.07 – 12.079429539€
12.07 – 21.079449559€
21.07 – 30.079449559€
30.07 – 08.089449559€
08.08 – 17.089449559€
17.08 – 26.089429539€

Вила МЕМФИС – Калитеа Лето 2021

Вила Мемфис се наоѓа во самиот центар на Калитеа во пешачката зона, опкружена со голем број на продавници, кафетерии и таверни. Вилата располага со 1/3 и 1/4 студија опремени со ТВ, WiFi, клима (вклучена во цената), кујна (фрижидер, решо и кујнски прибор), тоалет, туш и балкон. Во склоп на објектот има WI-FI интернет (за брзината и јачината на сигналот, Агенцијата не може да Ви гарантира со сигурност).

ЦЕНОВНИК ЗА 7 НОЌИ  / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ /

ПериодБр.на ноќи1/3 студио1/4 студио
29.05 – 05.067109 промо119промо
05.06 – 12.067209 229
12.06 – 19.067259 269
20.06 –  27.067279 289
27.06 – 03.077319 329 €
03.07 – 10.077359 369
10.07 – 17.077399409
17.07 – 24.077409 419
24.07 – 31.077409 419
31.07 – 07.087409 419
07.08 – 14.087409 419
14.0821.087379389 €
21.08 – 28.087329 €339
28.08 – 04.097279289
04.09 – 11.097239 249
11.09 – 18.097199 209
18.09 – 25.097159 169

СЕЗОНСКИ ЦЕНИ   / 9 ноќи / СОПСТВЕН ПРЕВОЗ /

ПериодБр.на ноќи1/3 студио1/4 студио
03.07 – 12.079469 479 €
12.07 – 21.079509 519
21.07 – 30.079509519
30.07 – 08.089509 519
08.0817.089509519
17.0826.089479 489

ЦЕНИТЕ  СЕ ДАДЕНИ ЗА НАЕМ НА AПАРTМАН ИЛИ СТУДИО  ЗА  7 и 9 НОЌИ

Превозот чини: 35 € за возрасни , 25 € за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2 години бесплатно

Доплата за туристичка такса 0,5 € по соба на ден (се плаќа во објектот).

НАПОМЕНА:

 • Во апартманите и студијата е дозволено сместување на лица согласно предвидениот капацитет (број на кревети), преку дозволениот капацитет може да се смести максимум едно дете до 5,99 години;
 • Сместувањето во студијата и апартманите е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на апартманите и студијата е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За хигиената во апартманите и студијата во текот на целиот престој се грижат гостите;
 • За резервација, задолжителна уплата од 30% аванс,во спротивно резервацијата е неважечка;
 • Доколку се уплатат два или повеќе аранжмани , одобруваме 7% попуст.
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1€ = 62,оо ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатеното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на оваа програма. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправноста на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните институции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се коригираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се коригираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !