fbpx

Hotel Trinity 4*

TRINITI

Попусти за рана резервација:
10% попуст за рани резервации за сите резервации направени до 31.10.2021 и платени до 10.11.2021
5% попуст за рани резервации за сите резервации направени до 30.11.2021 година и платени до 10.12.2021 година

Локација: Се наоѓа на 900 метри од гондола.

Капацитет: 42 стандардни двокреветни соби, 8 делукс двокреветни соби, 4 делукс апартмани и 4 VIP апартмани.

Хотелски содржини: ресторант, a-la-cate, бесплатен Wi Fi интернет, ски остава, бар, бесплатен отворен паркинг, затворен паркинг со доплата (10 лева на ден), Room Service, трансфер до гондола со доплата, 24 часа рецепција, просториа за багаж, лифт и греење.
SPA & Wellnes.

 Опременост на собите:
ДВОКРЕВЕТНА СОБА се опремени со сеф, бесплатен Wi Fi Internet, ТВ, Room Service.
АПАРТМАН опремени се со сеф, бесплатен Wi Fi Internet, ТВ, Room Service.

Тип на сместување01.12.2021 – 22.12.2021 01.03.2022 – 31.03.202223.12.2021 – 28.12.202129.12.2021 – 03.01.202204.01.2022 – 28.02.2022 Weekденови /Mon-Thurs./ 04.01.2022 – 28.02.2022 Weekend /Fri – Sun./ 
Meal boardBBHBHBHBBBHBBBHB
Double room for 2 pax46,9 €70,9 €83,9 €139,5 €64,3 €88,3 €68,7 €92,7 €
Single room42,5 €54,5 €55,6 €115,5 €57,8 €69,8 €62,1 €63,2 €
Double room for 2 pax + 1 child 6 – 11.99 y.o58,9 €88,3 €104,6 €174,4 €80,7 €110,1 €86,1 €115,5 €
Double Deluxe room with balcony for 2 pax53,4 €77,4 €90,5 €150,4 €75,2 €99,2 €79,6 €103,6 €
Double room with balcony for 2 pax + 1 child 6 – 11.99 y.o65,4 €94,8 €111,2 €185,3 €91,6 €121,0 €97,0 €126,4 €
Family Suite for 2 pax62,1 €87,2 €100,3 €174,4 €87,2 €111,2 €91,6 €115,5 €
Family Suite for 2 pax + 1 child 6 – 11.99 y.o77,4 €109,0 €125,4 €218,0 €109,0 €138,4 €114,5 €143,9 €
Family Suite for 2 pax + 2 child 6 – 11.99 y.o83,9 €119,9 €136,3 €228,9 €114,5 €150,4 €119,9 €155,9 €
Family Suite for 3 pax 87,2 €123,2 €141,7 €245,3 €121,0 €157,0 €127,5 €163,5 €

Цената вклучува:
1 ноќевање со појадок или појадок и вечера
Бесплатно користење на СПА: базен – 30˚C, детски базен – 33˚C , сауна, парна бања, џакузи, тепидариум
Бесплатен паркинг – надворешен и подземен
Бесплатен Wi-Fi
Бесплатен ски гардеробер за сопствена опрема и можност за изнајмување директно од хотелот
Бесплатен шатл -автобус до ски -лифтот на двата начина, по распоред
Хотелско осигурување, туристичка такса, 9% ДДВ

Минимум 3 ноќевања за периодот 23.12.2021 – 03.01.2022!

Максимална застапеност:
Двокреветна стандардна соба – 2 + 1 дете
Двокреветна луксузна соба – 2 + 1 студено
Семеен апартман – 2 + 2 /3 + 1 лице

Додатоци:
Божиќна гала вечера / Задолжително / – 19,00 евра за возрасен и 9,50 евра за дете од 6-11,99 год. и 7,50 евра по дете 3 -5,99 г
Новогодишна свечена вечера /Задолжителна/ – 75,00 евра по возрасен и 30,00 евра по дете 6-11,99 г. и 15,00 евра по дете 3 -5,99 год

Намалувања:
Дете до 1,99 год – бесплатно
2 возрасни + 1 дете до 5,99 години – бесплатно

Важи за периоди на престој 01.12.2021 – 22.12.2021 и 04.01.2022 – 31.03.2022
Попустите за рана резервација НЕ важат за Доплатите!

Додатоци:
7 = 6, 14 = 12 важи за резервации со престој 01.12.2021 – 22.12.2021 и 01.03.2022 – 31.03.2022

Двата вида понуда – бесплатната ноќна понуда и понудата за рана резервација се комбинираат
Додатоците НЕ се валидни за Додатоците!

Политика за откажување:
Нема да се изврши казна во рок од 5 дена пред пристигнувањето за периодот:
01.12.2021 – 22.12.2021 и 01.03.2022 – 31.03.2022
По овој период се наплатува 1 ноќ