fbpx

Хотел Тино (св. Стефан) – Охрид

Сместен на брегот на Охридското Езеро, хотелот Тино Свети Стефан нуди бесплатен wi-fi, бесплатна климатизација, 24 часновна рецепција, велнес центар и ресторан, бесплатен паркинг за гостите (со претходна резервација), конференциска сала.

Хотелот располага и со внатрешен базен, надворешен базен и излез на брегот на Охридското Езеро. Вкусен појадок се служи секое утро во хотелот, а за вечера може да се ужива во ресторанот во куќата. Исто така, достапна е и услуга во собата.

Велнес областа на хотелот се состои од затворен и отворен базен, сауна, амам и фитнес центар. Масажата се доплаќа и истата е на барање. Во самиот хотел има и посебна просторија за оставање на багажот.

Античкиот театар на Охрид се наога на 4км од хотелот, а аеродромот се наоѓа на 12км.

Цени по лице на ноќевање на база Полупансион

Тип на соба02.05.-31.05.2021
Двокреветна соба32еур – кон езеро 30еур кон шума
Апартман35еур – кон езеро

01.06-31.08.2021

Тип на собаПолупансионEarly booking (за резевации направени до 31.05.2021)
Двокреветна соба42еур кон езеро 40еур кон шума37еур – кон езеро 35еур кон шума
Апартман43еур кон езеро39еур кон езеро

Сместување:

Хотелското сместување располага со двокреветни соби со балкон, амапртман со балкон и поглед кон море, трокреветна соба со поглед кон море, двокреветна соба со поглед кон море, економи двокреветна соба. Секоја соба е удобно опремена со балкон, ТВ со рамен екран и мини бар, сопствен тоалет.

Дополнителни услови:

Деца до 6год – Бесплатно, Деца од 6-11,99год – 50% попуст

Во цената е вклучено:појадок,  употреба на внатрешен базен, детски базен, надворешен базен, (лежалки и чадори) , СПА центар со сауна, џакузи и парна бања, (можност за доплата на третмани, солариум и масажи) детско игралиште, пинг понг маса, билјард маса, конференциска сала(за настани) паркинг пред хотелот и wi-fi.

Собите во хотелот се реновирани 2020год

Доплата за ПОЛУПАНСИОН- 9еур по лице по оброк(избор по желба-предјадење, главно јадење и десерт)

Во цената не вклучена туристичка такса, која се плаќа на лице место.