Хотелот Тино лоциран на прва линија на брегот на Охридското езеро, нуди удобно сместување со бесплатен паркинг и WiFI. Употребата на Спа центарот е бесплатна. Таа Се состои од топла када, сауна и термална бања.

Хотелот располага со 50 соби (еднокреветни, двокреветни и трокреветни), сите опремени со клима уред, телефон, интернет врска, кабловска ТВ и мини бар. Собите се реновирани во 2020 година.

Повеќето од собите се со поглед кон стариот град, црквата Св.Канео и Охридското Езеро

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР, ПЛАЌАЊЕ ИСКЛУЧИВО ВО ДЕНАРСКА ПРОТИВВРЕДНОСТ ОД 61,8МКД

ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ПО ЛИЦЕ НА ДЕН, НА БАЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Цените се со вклучен ДДВ.

Во цената не е вклучена туристичка такса.

Престој за деца 0-5,99 – бесплатно

Престој за деца 6-11,99 – 50 % од цената по лице

Услуги вклучени во цените: појадок, спа центар со џакузи, сауна и парна бања, семинарска сала (за настани), Wi-Fi, паркинг

Можност доплата за масажи

Собите во хотелот се реновирани во 2020 год.

Доплата за пансион – 9 евра по лице по оброк (избор по желба – предјадење, главно јадење и десерт)