fbpx

Хотел СИМОТЕЛ ЕРМИС – Ханиоти, Грција, Лето 2021

Локација:        2 мин. од плажа  во централниот дел на Ханиоти.
Сместување:  Соби со три кревета
Опремa:           ТВ, бања, тераса,фрижидер, фен за коса.
Клима уред:   Користењето на клима уредот е бесплатнo

                                    ЦЕНИТЕ СЕ ПО ЛИЦЕ ОД НОЌ  / НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

ПериодДвокреветна собаДвокреветна супериор соба
22.05 – 18.06.2021 Мин.престој 5 ноќи  20,0022,00€
19.06 – 09.07.2021 Мин.престој 7 ноќи30,00€33,00€
10.07 – 30.07.2021 Мин.престој 7 ноќи33,00€36,00€
31.07 – 27.08.2021 Мин.престој 7 ноќи35,00€38,50€
28.08 – 17.09.2021 Мин.престој 7 ноќи33,00€36,00€
18.09 – 30.09.2021 Мин.престој 7 ноќи20,00€22,00

Доплати и попусти за деца и трет возрасен:

 • Дете од  0-3,99г. во трокреветна  со двајца возрасни   – БЕСПЛАТНО
 • Прво дете  од  4 – 11,99г. Доплата 8еур од  ноќ.
 • Трет возрасен  доплата 11еур од  ноќ.

Максимум сместување во соба

 • Двокреветна соба  – 3 возрасни + 1 дете до 1,99 години (не користи кревет) или

 2 возрасни и 2 деца – прво дете од 5,99 до 11,99 (редовно легло) и второ дете до 1,99 (не   користи кревет

Во цената НЕ е вклучен превозот.

Превозот чини: 35 еур за возрасни, 25 еур за деца од 2 до 12 години,  Деца до 2г.бесплатно

Превозот Ве остава до  најблиската локација на хотелот, каде може да застане и да се паркира.

Доплата за туристичка такса 1,5 € по соба на ден (се плаќа во самиот хотел на рецепција).

 НАПОМЕНА:

 • Сместувањето во собите е во 14:00 (по локално време);
 • Напуштање на собите е во 09:00 (по локално време);
 • Секоја направена штета се плаќа на лице место;
 • За резервација задолжителна уплата на 30% аванс, во спротивно резервацијата се смета за неважечка;
 • Доплата на целосната сума на аранжманот минимум 15 дена пред поаѓање;
 • Задолжително патничко осигурување.
 • Цените се изразени во EUR во денарска противвредност  1еур = 62,00 ден.

ПРИГОВОРИ И ПОПЛАКИ

 • Во случај на неадекватно сместување или било кој друг проблем, се молат патниците за тоа веднаш да го известат одговорното лице на рецепцијата . Доколку проблемот не биде решен, веднаш треба за истиот да се извести ОРГАНИЗАТОРОТ НА ПАТУВАЊЕТО и уплатното место каде сте склучиле Договор за патување, за време на првиот ден од сместувањето и почетокот на овa програмa. Напоменуваме дека рекламации за кои агенцијата ќе дознае на последниот ден од престојот или по враќањето на патниците, истите нема да бидат земени во предвид или разгледани.
 • Организаторот не ја цени исправниост на патни документи.
 • Ве молиме во случај на било каков инцидент (кражба, тепачка, сообраќајна незгода….), да се обратите на надлежните инситуции во земјата на престојот. Организаторот на патувањето единствено е задолжен да Ви помогне при посредување меѓу вас и надлежните институции.
 • За сите информации дадени усно, агенцијата не сноси одговорност.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга.
 • Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.
 • Цените може да се корегираат според Општите услови на патување, а во случај на промена во курсот за размена на валути или промена на тарифата од давателот на услуга. Ве молиме внимателно да ги прочитате условите на патување кои се составен дел од овој програм при склучување на договорот за патување.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС и СКТМ !