Овој мал семеен хотел се наоѓа на 900 метри надморска височина во шума, во подножјето на Националниот парк Пелистер еден од најстарите паркови на Балканот со површина од 17.150 хектари – на надморска височина од 927 до 2601 метри. Хотелот е на 4 км од градот Битола и 25 километри од грчката граница. Заштитен знак на Пелистер се јасната изворска вода и реки, од каде што може да се види Пелагонија , водопадите и глацијалните планински езера – Големото и Малото, исто така познати како Пелистерски Очи.

Ресторанот кој е во склоп на хотелот нуди пријатен амбиент со извонредно гостопримство, во комбинација со одлична храна и избор на пијалоци, кој ќе ве инспирира. Овде можете да најдете соодветна атмосфера за романтична вечера или мала прослава. Од пролет до есен терасата е отворена секој ден, кога дозволуваат временските услови. Гостите можат да седат надвор на сончевата тераса и да уживате во прекрасната глетка на природата, убавата градина и цвеќињата со прекрасни кулинарски искуства.

Хотелот располага со 17 соби од кои

3 двокреветни со брачен лежај и можност за помошен лежај

4 двокрветни со два засебни лежаи

4 еднокреветни соби

2 трокреветни соби

3 двособни апартмани со дневна и спална соба со одприлика 60-65м^2. Најголемиот од нив има 76м2 и истиот има 2 спални соби и една дневна. Ниеден од апартманите не располага со кујна.

Сите соби се комплетно реновирани и располагаат со ТВ, кабловска телевизија, бежичен бесплатен интернет во целиот хотел,телефон, купатило со туш кабина, клима уред, централно греење и фен за коса. Апатманите се многу големи со две посебни соби, спална со екстра голем лежај и засебна дневна соба.

Цени изразени за наем на соба со појадок:

  • –        еднокреветна соба – ноќевање со појадок 1500 ден
  • –        двокреветна соба – ноќевање со појадок 2400 ден
  • –        трокреветна соба – ноќевање со појадок 3000 ден
  • –        апартман (3 лица)- ноќевање со појадок 3600 ден
  • –        апартман (4 лица) – ноќевање со појадок 3900 ден
  • –        апартман де лукс (бр.4) – ноќевање со појадок 4200 ден