Хотел Самоков 4*

Локација:се наоѓа во центарот на ресортот Боровец.


Капацитет: 250 стандардни соби, 11 делукс соби и 4 сјута.


Хотелски содржини: конгресен центар со 8 хали, а ла карт ресторан, панорамски ресторан, лоби бар, спорт бар, бар на базен, ноќен бар, дискотека, затворен базен, сауна, солариум, парна бања, ладен базен, фитнес, куглана, билијард, пинг понг, фризер. 


Опременост на собите: мини бар, директен телефон, сателитска ТВ купатило со бања, фен, балкон.

SAMOKOV  4*28.12-03.0104.01-17.01
01.02-21.02
18.01-31.01
22.02-28.02
21.12-27.12
29.02-31.03
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД / BB51,738,53328,6
Еднокреветна70,457,251,747,3
1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ77,657,849,542,9
1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА103,477,066,057,2
2ВОЗРАСНИ103,477,066,057,2
2ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ129,396,382,571,5
3ВОЗРАСНИ147,3109,794,181,5
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД / HB57,24438,533
Еднокреветна75,962,757,251,7
1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ85,866,057,849,5
1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА114,488,077,066,0
2ВОЗРАСНИ114,488,077,066,0
2ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ143,0110,096,382,5
3ВОЗРАСНИ163,02125,4109,72594,05
период на реализација21 ден10 дена10 дена5 дена
Период на одкажување 15 дена5 дена5 дена3 дена
Откажување со пенали:100 % од букираниот престој1та ноќ1та ноќ1та ноќ
Пенали за не појавување:100 % од букираниот престој2 ноќи2 ноќи2 ноќи
Минимален престој: 5 ноќи3 ноќи3 ноќи3 ноќи
ДОПЛАТИ:ВОЗРАСЕНДЕЦА 2-12
Божиќна вечера / 25.1235,00 €20,00*Задолжително
Ново Годишна вечера 45,00 €30,00*Задолжително

ДЕЦА 5-12

  • цената вклучува користење на надворешен базен и интернет
    рана резервација: 15% до 30.09
    10% до 10.11