fbpx

Hotel Rila 4

RILA

Локација:во центар на ресортот, спроти Гондолата
Капацитет: 257 соби, 266 студиа
Хотелски содржини: 3 ресторани, лоби бар, коктел бар, ноќен бар, панорама кафе, продавница, затворен базен, фитнес центар, сауна, лекар, фризер, градинка, рент а ски, компјутерски игри конференциска сала, ресторан, лоби бар, затворен базен, парна бања, фитнес, сауна, масажа, пинг понг, интернет просторија.
Опременост на собите: сателитска ТВ, телефон, сеф, бања, балкон. Студиата се попространи со брачен кревет и кревети на спрат, мини кујна и бања со када.

Рана резервација:
10% попуст за резервации направени до 31.10.2021 година вкл. и платено со депозит (50%) до 10.11.2021 година (НЕ СЕ АПЛИЦИРА за додатоци за гала вечера
Собите преку промоцијата за рана резервација се ограничени! Промените на името или другите измени за резервации со попуст за рана резервација не се дозволени

Type of accommodation30.12.2021 – 08.01.2022 12.02.2022 – 18.02.2022 HB19.01.2022 – 27.02.2022 HB09.01.2022 – 11.01.2022 28.02.2022 – 07.03.2022 HB11.12.2021 – 29.12.2021 HB08.03.2022 – 11.04.2022 HB
Minimum stay3 nights2 nights2 nights2 nights2 nights
Person in Signature twin room Resort view122,1 €99,2 €82,8 €71,9 €50,1 €
Single Signature room            Resort view180,9 €159,1 €117,7 €105,7 €101,4 €
Person in Signature twin room Slope view131,9 €110,1 €873,1 €77,4 €55,6 €
Single Signature room            Slope view192,9 €171,1 €128,6 €105,7 €79,6 €
Person in Superior room Resort view126,4 €104,6 €88,3 €71,9 €50,1 €
Person in Superior room Interconnecting Resort view126,4 €104,6 €88,3 €71,9 €50,1 €
Person in Family room           Resort view131,9 €110,1 €88,3 €77,4 €55,6 €
Single Superior room       Resort view186,4 €164,6 €123,2 €94,8 €68,7 €
Person in Superior room Slope view137,3 €115,5 €93,7 €77,4 €55,6 €
Person in Superior room Interconnecting Slope view137,3 €115,5 €93,7 €77,4 €55,6 €
Person in Family room             Slope view142,8 €121,0 €93,7 €82,8 €61,0 €
Single Superior room       Slope view198,4 €187,5 €134,1 €105,7 €79,6 €
Deluxe Suite Resort view 2 лица365,2 €321,6 €237,6 €190,8 €137,3 €
Deluxe Suite Slope view  2 лица 392,4 €348,8 €257,2 €211,5 €159,1 €
3rd adult in Deluxe Suite57,2 €46,3 €39,8 €34,3 €28,9 €

Цената вклучува:
1 ноќевање по лице со појадок и вечера
доручек од 7:30 до 10:30 часот (вклучено кафе, чај, ладни пијалоци) и вечера од 18:00 до 21:00 часот (пијалоците не се вклучени) Бесплатно користење на затворен базен (25 м) и џакузи Бесплатно користење на термо зона (сауна, парна бања, крио кабина, турска бања) и теретана Бесплатно користење на ски соба
Wi-Fi низ целиот хотел
Бесплатно паркирање на отворено со ограничен број паркинг места – по достапност при пристигнување на гостите, багажниот простор
Хотелско осигурување, туристичка такса, 9% ДДВ

*Скијачка соба: се наоѓа во хотел Рила, ниво -1, само за гости на хотел Рила. Бесплатно складирање на лична опрема за скијање/сноуборд и фен за подигање. Ве молиме, советувајте ги сите гости да чуваат опрема за скијање/сноуборд, вкл. чизми, во собите е строго забрането.

Дополнителни додатоци за деца:
Детски клуб за гости на Хотел Рила (за деца 3-7 години). Бесплатно за гостите на хотелот до 2 часа/ден. Дополнителни часови се предмет на плаќање. Деца под 3 години се примаат само со возрасен придружник. Отворено секој ден од 15 до 23 часот (часовите може да варираат)
Детска соба за игри: бесплатен пинг-понг, пикадо, филмови и игри на маса.

Максимална застапеност:
Потпис Двокреветна соба: 2 двокреветни кревети, 1 кревет за столови (се користи како дополнителен кревет за дете), бања со туш и фен за коса;

 • Макс: 2 возрасни и 1 дете до 11,99 години; сместување на 3 возрасни не е можно;
  СУПЕРИОР Твокреветна или Крал соба: 2 двокреветни кревети или 1 кревет, 1 единечен тросед; минибар; бања со туш и фен; типот на креветот е по барање и достапност;
 • Макс: 2 возрасни и 1 дете до 11,99 години; сместување на 3 возрасни не е можно;
  Меѓусебно поврзување на SUPERIOR двокреветни / двокреветни соби: 1 Супериор Твин и 1 Супериорен двокреветна соба со поврзувачка врата – пресметка и услови според две Супериорни соби со двокреветни / двокреветни соби
  SUPERIOR Семејна соба: 1 кревет со кревет, 1 единечен тросед и 1 дополнителен кревет; мини бар; бања со туш и фен;
 • Мин. сместување 1 возрасен и 3 деца до 13,99 години; Макс сместување: 2 возрасни и 2 деца до 13,99 години; сместување на 3 возрасни не е можно
  SUPERIOR Suite: 1 дневна соба и 1 спална соба; дневна соба: Софа во форма на L (не може да се прошири); спална соба: 1 кралски кревет, 1 софа (во некои единици); мини бар; бања со туш и фен
 • Макс: 2 возрасни и 1 дете до 11,99 години

Додатоци:
Божиќна гала вечера на 25.12.2021 година / по избор / – 40,00 евра по возрасен и 20,00 евра по дете од 2 – 11,99 години
Новогодишна гала вечера /задолжителна/ – 80,00 евра за возрасен и 40,00 евра за дете 2 – 11,99 години

Намалувања:
Дете до 1,99 години – бесплатно и не прима услуги
Деца на возраст од 2-11,99 години во Потпис или Супериор Двокреветна соба или деца на возраст од 2-11,99 години во Семејна соба со 2 возрасни кои плаќаат целосна карта: Доплата за прво и/или второ дете 15,00 евра на HB;
Деца на возраст од 0 – 11,99 години во Signature или Superior Twin соба, или деца на возраст од 0-11,99 години во Семејна соба со 1 возрасен полна цена: Доплата за секое дете 15,00 евра на HB; возрасното лице плаќа како ЕДИНСТВЕНА соба
Дете од 2-11,99 години, со 2 возрасни во Делукс апартман: доплата од 15,00 евра по дете на HB (се наплаќа кога е со 2 или повеќе лица
Трето возрасно лице во делукс апартман: според табелата погоре; третото возрасно лице може да се смести на софата во дневната соба. Откако троседот ќе биде поставен како кревет, тој ќе остане таков во текот на целиот престој на гостите.
Superior Interconnecting соби: пресметано како за 2 Superior Twin соби; примери: 2 ад. + 2 гл. 0-11,99 години во 2 Супериорни двокреветни меѓусебно поврзани соби: секоја соба се наплатува како 1 SGL + 15,00 ЕУР; 3 оглас. + 1 гл. 0-11,99 плаќа 1 Близнак за 2 возрасни + 1 SGL + 15,00 ЕУР.

Додатоци за деца
Детски клуб за гости на Хотел Рила (за деца од 3-7 год.) Бесплатно за гостите на хотелот до 2 часа/ден. Деца под 3 години се примаат само со возрасни во придружба.
Отворен секој ден од 15 до 23 часот
Детска соба за игри – бесплатно тенис на маса, пикадо, филмови и игри на маса.

Политика за откажување:
Нема да се изврши казна во рок од 35 дена пред датумот на пристигнување за периодите:
30.12.2021 – 08.01.2022 и 12.02.2022 – 18.02.2022
По овој период – се наплатува 100%