Hotel Pirin

PIRIN

Локација:во центарот на Банско, на 2 километри од Гондолата.

Капацитет: 4 еднокреветни соби, 47 двокреветни соби, 9 делукс соби, 8 суити. 

Хотелски содржини: традиционален ресторан – Механа, лоби бар, ноќен бар, конференциска сала, бизнис центар, интернет клуб, спортска продавница, затворен базен, сауна, парна бања, масажа, солариум, фитнес центар, билјард, пинг понг, ски остава, менувачница, сеф.

Опременост на собите: ТВ, телефон, минибар, бања, фен. 

PIRIN PLACE 3*01.12-18.12
12.03-15.04
19.12-25.12
09.01-22.01
06.02-11.03
26.12-01.0102.01-08.01
23.01-05.02
СТУДИО / RO40,748,468,249,5
ЕДНОКРЕВЕТНА40,748,468,249,5
1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ40,748,468,249,5
1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА40,748,468,249,5
2ВОЗРАСНИ40,748,468,249,5
2ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ 40,748,468,249,5
3ВОЗРАСНИ40,748,468,249,5
АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА / RO51,759,479,260,5
2ВОЗРАСНИ51,759,479,260,5
2ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ 51,759,479,260,5
2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА51,759,479,260,5
3ВОЗРАСНИ51,759,479,260,5
3ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ51,759,479,260,5
АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ / RO68,279,2103,480,3
2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА68,279,2103,480,3
2ВОЗРАСНИ+3ДЕЦА68,279,2103,480,3
2ВОЗРАСНИ+4ДЕЦА68,279,2103,480,3
3ВОЗРАСНИ68,279,2103,480,3
3ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ68,279,2103,480,3
3ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА68,279,2103,480,3
3ВОЗРАСНИ+3ДЕЦА68,279,2103,480,3
4ВОЗРАСНИ68,279,2103,480,3
4ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ68,279,2103,480,3
4ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА 68,279,2103,480,3
Период на реализација:3 дена7 дена10 дена7 дена
Период на откажување:2 дена5 дена21 ден5 дена
Пенали за откажување:1 ноќ1 ноќ100 % од букираниот период1 ноќ
Пенали за не појавување:100% од букираниот престој100% од букираниот престој100% од букираниот престој100% од букираниот престој
Минимален престој:3 ноќи3 ноќи5 ноќи3 ноќи
ДОПЛАТИ:ВОЗРАСЕНДЕЦА 4-14
BB доплата за PIRIN PLACE кетеринг3,50 €3,50 €
Доплата за Baby cot pd3,00 €

ДЕЦА 4-14