fbpx

Hotel Pirin 4*, Bansko

Попусти за рана резервација:
15% попуст за рани резервации за сите резервации направени до 30.11.2021 и 30% уплата до 04.12.2021
10% попуст за рани резервации за сите резервации направени од 01.12.2021 до 13.12.2021 година и 30% уплата до 15.12.2021

Хотел Пирин е препознатлив по одличната локација во центарот на живописниот ски-центар Банско, кој нуди одлични услуги и традиционален амбиент.

Уживајте во вкусната локална и интернационална кујна во таверната, забавувајте се во ноќниот клуб или испијте го омилениот пијалок во лоби барот.

По долгиот ден на скијачките патеки можете да се опуштите во вашите внимателно уредени соби во елегантна околина.

Добро обучениот и пријателски персонал ќе се погрижи да поминете пријатно време во хотелот Пирин, уживајќи во прекрасните бугарски планини.

Type of accommodation26.12.2021 – 01.01.2022   HB02.01.2022 – 08.01.2022    HB22.01.2022 – 18.02.2022  HB18.12.2021 – 25.12.2021    09.01.2022 – 21.01.2022   19.02.2022 – 04.03.2022 HB01.12.2021 – 17.12.2021      05.03.2022 – 01.04.2022   HB
Person in Double room62,1 €58,3 €53,4 €41,4 €40,3 €
Single room79,6 €76,3 €71,4 €59,4 €57,8 €

Цената вклучува:
1 ноќевање со појадок и вечера
Хотелско осигурување и 9% ДДВ

Дополнителна исплата:
Данок на заедницата /задолжителен/ – 5,50 евра по лице по престој

Додатоци:
-користено од 2 возрасни 12,00 евра по лице/ноќевање
-користено од 3 возрасни 7,50 евра по лице/ноќевање
Доплата за Божиќна вечера /задолжителна/ – 36,00 евра по возрасен и 18,00 евра по дете /2 – 11,99/
Доплата за новогодишна вечера /задолжителна/ – 84,00 евра по возрасен и 42,00 евра по дете /2 – 11,99/
Апартман или мезонет:

  • користат 2 возрасни – 11,00 евра по лице за ноќевање
  • користат 3 возрасни – 7,00 евра по лице за ноќевање

Максимална застапеност:
Двокреветна соба 2 + 1 лице
Еднокреветна соба 1 Пакс
Апартман или мезонет – 2 + 2 лица

Намалувања:
Дете од 2 – 11,99 години сместено на дополнително легло со 2 возрасни лица – бесплатно
Дете од 2 – 11,99 години сместено на редовно легло со 2 возрасни – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло – 20% попуст

Политика за откажување:
Нема да се изврши казна во рок од 35 дена пред пристигнувањето за периодот:
26.12.2021 – 01.01.2022
По овој период се наплатува 100%.

Нема да се изврши казна во рок од 21 ден пред пристигнувањето за периодите:
02.01.2022 – 08.01.2022 и 22.01.2022 – 18.02.2022
По овој период се доплаќа 1 ноќ

Нема да се изврши казна во рок од 14 дена пред пристигнувањето за периодите:
18.12.2021 – 25.12.2021 и 09.01.2022 – 21.01.2022 и 19.02.2022 – 04.03.2022
По овој период се доплаќа 1 ноќ

Нема да се изврши казна во рок од 7 дена пред пристигнувањето за периодите:
01.12.2021 – 17.12.2021 и 05.03.2022 – 01.04.2022
По овој период се доплаќа 1 ноќ