fbpx

Hotel Perun & Platinum Casino 4*

PERUN & PLATINUM CASINO

Локација: Се наоѓа на околу 500 метри од гондола и на 900 метри од историскиот дел на центарот на Банско.
Капацитет: 49 двокреветни соби без балкон, 84 дбокреветни соби со балкон и 12 апартмани
Хотелски содржини: казино, ресторант, барови и простори за рекреацииа, 24 часа рецепција, ски школа и ски опрема, room service, Wi Fi internet, туристички информации, бесплатен паркинг за сите гости и посетители, со директен влез во хотел, менувачница, бесплатен повратен трансфер до ски гондола, нарачано будење и ПОС терминал, кабелска телевизија, креветче за бебиња (на барање), бањарки и топлинки, чистење на соба, хемиско чистече, бесплатно користење на сауна, внатрешен и надворешен базен, бесплатни пешкири за на базен, теретана и сауна, три конференциски сали и простор за остава на багаж.
SPA & Wellnes: СПА центарот на Perun & Platinum Casino располага со еден од најголемите затворени базени во Бугарија, отворен базен, jakuzzi, парна бања, сауна, фитнес, масажа и салон за убавина.
Опременост на собите:
– ДВОКРЕВЕТНА СОБА БЕЗ БАЛКОН 
е со големина 18 m2 со два единечни кревети фотелља, поглед на планина, поглед на град, греење, ТВ, телефон, минибар, сеф, Wi Fi интернет во соба, маса, секојдневно чистење, менување на постелнина 3 пати неделно, секој дневна промена на пешкири, када, козметички сет во бања, топлинки.
– ДВОКРЕВЕТНА СОБА СО БАЛКОНе со големина 18 m2 со два единечни кревети фотелља, поглед на планина, поглед на град, греење, ТВ, телефон, минибар, сеф, Wi Fi интернет во соба, маса, секојдневно чистење, менување на постелнина 3 пати неделно, секој дневна промена на пешкири, када, козметички сет во бања, топлинки.
– АПАРТМАНИТЕ се со големина 44 m2 со брачен кревет или два единечни кревети фотелља, софа, поглед на планина, поглед на град, греење, ТВ, телефон, минибар, сеф, балкон, Wi Fi интернет во соба, маса, секојдневно чистење, менување на постелнина 3 пати неделно, секој дневна промена на пешкири, када, 

PERUN LODGE 4*28.12-03.0104.01-10.01
01.02-21.02
21.12-27.12; 11.01-31.01; 22.02-06.0301.12-20.12
07.03-20.04
СТУДИО / HB6646,241,835,2
ЕДНОКРЕВЕТНА13263,258,852,2
 1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ13280,8573,1561,6
 1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА14795,8588,1576,6
 2ВОЗРАСНИ13292,483,670,4
 2ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ147107,498,685,4
 3ВОЗРАСНИ181,5127,05114,9596,8
АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА / HB71,551,746,239,6
ЕДНОКРЕВЕТНА143103,492,479,2
 1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ143103,492,479,2
 1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА158105,47595,8584,3
 1ВОЗРАСЕН+3ДЕЦА173120,475110,8599,3
 2ВОЗРАСНИ143103,492,479,2
 2ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ158118,4107,494,2
 2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА173133,4122,4109,2
 3ВОЗРАСНИ196,625142,175127,05108,9
 3ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ211,625157,175142,05123,9
 4ВОЗРАСНИ250,25180,95161,7138,6
Период на реализација01.12.201910 дена7 дена5 дена
Период на откажување01.12.201910 дена7 дена5 дена
Пенали за откажување100% од букираниот престој100% од букираниот престој1та ноќ100% од букираниот престој
Пенали за не појавување100% од букираниот престој100% од букираниот престој2 ноќи100% од букираниот престој
Минимален престој3 ноќи
ДОПЛАТИВОЗРАСЕНДЕЦА 5-12
BB намалување2,00 €1,00
Доплата за паркинг9,00 €
Ново Годишна вечера во главен ресторан72,00 €36,00

ДЕЦА 5-12

  • цената вклучува користење на надворешен базен,сауна, топла бања, фитнес, интернет и шател до прва станица
    рана резервација:
    10% до 30.11