fbpx

Hotel Perelik

PERELIK SUPERIOR

Попусти за рана резервација:
10% попуст за сите резервации направени до 20.11.2021 година и платени 100% до 30.11.2021 година
Доколку резервациите за рана резервација не се платат до горенаведениот рок, тие ќе се пресметаат без попусти за ЕБ.

Локација – се наоѓа во централниот дел на Пампорово.

Капацитет – 211 соби.

Хотелски содржини – бар, затворен базен, соба за игри, фитнес сала, велнес центар.

Опис на соби – сите соби имаат тоалет, сателитска ТВ, мини – бар.

Type of accommodation01.12.2021 – 17.12.2021    05.03.2022 – 10.04.2022   BB18.12.2021 – 28.12.2021            04.01.2022 – 21.01.2022   19.02.2022 – 04.03.2022   BB29.12.2021 – 03.01.2022   BB22.01.2021 – 18.02.2021   BB
Person in Junior Suite49,6 €55,0 €86,1 €60,5 €
Junior suite for single use76,8 €82,3 €172,2 €87,7 €
Person in Apartment – Maisonette49,6 €55,0 €86,1 €60,5 €
Person in Two bedroom apartment47,4 €52,9 €81,8 €57,2 €
Cancellation period in EB 14 денови14 деновидо 01.12.202114 денови
Cancellation period after EB5 денови5 деновидо10.12.20215 денови

Цената вклучува:
1 ноќевање со појадок
БЕСПЛАТНА WI-FI конекција во хотелската област
Скијач за лична ски опрема во хотелот или на патеките во Ски центар 2 – Малина
Регулиран ски-шатл-автобус до ски патеките – Ски центар 1 – Туристички центар, Ски центар 2 – Малина и до Ски центар 5 – Мечи ча
„НОВО: Пристап до базен за бањи BODY & SOUL, Фитнес, парна бања, парна бања со арома, сала со мраз, инфрацрвена сауна, кедар сауна, сауна од билки, енергетска парна сауна, финска сауна, џакузи
/погоден за 11 лица./, Тропски тушеви, Chillout lounge, амам. “
Хотелско осигурување, туристичка такса, 9%ДДВ

Максимална застапеност:
Јуниор апартман – 2 + 2 лица
Апартман – Мезонет – 2 + 2 лица
Апартман со две спални – 4 + 2 лица

Додатоци:
Доплата за HB-вечера вклучена: / не подлежи на попуст за рана продажба или друго СЈО /-Возрасни-20 евра, Деца 7-11,99 год. -10 евра
Доплата за новогодишна ноќ / задолжително / – 80 евра по возрасен; 45 евра по дете од 5 до 11,99 год. /не подлежи на попуст за рани резервации/. НА 31.12.BB со додаток за вечера во NYујорк

Намалувања:
Деца до 6,99 години – бесплатно сместени со двајца возрасни со целосна плата
Деца од 7 до 11,99 години, сместени на дополнително легло во соба користат 50% попуст од цената на обичниот кревет
Деца од 7 до 11,99 години, сместени на редовен кревет со едно возрасно лице со целосна плата, користат 25% попуст од цената на обичниот кревет. Нема попуст за НОВОГОДИШЕН период.
Возрасен 12+ сместен на дополнително легло користи 25% попуст од цената на обичниот кревет
Во случај на сместување на еден возрасен со дете до 6,99 година, собата ќе се наплаќа како слободна.