fbpx

Хотел Пела – Охрид

Сместен во прекрасна борова шума. Плажата е на само 100 метри.
Хотелот е на 4км од центарот на Охрид и 15км од аеродромот Апостол Павле

Хотел Пела – Охрид
Вонсезонски цениB/BH/B
Ноќевање со појадокПолупансион
Еднокреветна соба1860 ден2170 ден
Двокреветна соба (по лице)1300 ден1610ден
Трокреветна соба (по лице)1180ден1490ден
Апартман (цена по соба на ден)4340денн/а
Цени валидни од 01.07-31.08.2021B/BH/B
Ноќевање со појадокПолупансион
Еднокреветна соба2110ден2420ден
Двокреветна соба(по лице)1550ден1860 ден
Трокреветна соба(по лице)1430ден1740ден
Апартман (цена по соба на ден)5270 денн/а

Легенда:  BB ноќевање со појадок, HB полупансион
Во цената е вклучено: услуга по избор, паркинг, интернет, туристичка такса и хотелско осигурување.
Во цената НЕ е вклучено: мини бар и пијалок за време на ручек/вечера, патничко осигурување

Цените се изразени по лице на ден за минимум 3 ноќевања престој
Туристичката такса е вклучена во цената
Појадокот е на шведска маса, додена вечерата е според мени
Деца од 0-5.99год – бесплатно
Деца од 6-11,99год имаат попуст од 50%

СПЕЦИЈАЛНА ПОНУДА ЗА ЛЕТО 2021

Исклучиво за минимум 5 ноќевања престој

Двокреветна соба на база BB – 1300ден по лице / на база HB – 1610ден по лице

Политика на отказ:

-14 дена пред користење на услугата ( без надоместок );

-од 14 до 3 дена се задржува вредноста за 1 ноќевање

-помалку од 3 ноќевања 50% пенали

-No show – 100 % пенали