fbpx

Hotel Oasis **** – Саранда

Хотелот Оазис е вистинска оаза на релаксација и забава за туристите. Сместен во Саранда во округот Влоре хотелот се наоѓа на 100 метри од морето, додека најблиските плажи се 300 m оддалечени. Хотелот е на 28 км од градот Крф. Хотел Оазис ќе го направи вашиот одмор незаборавен со удобност и релаксација со неговите фантастични соби. Ви ветува искуство за годишен одмор што ќе го заситете со храна, одмор, забава и мир со нивните вкусни менија, веселиот персонал и просторијата за јадење на плажа. 

Со удобни и пригодни услови, Хотел Оазис ви нудиме луксузни соби и апартмани, со ТВ плазма, климатизиран, фрижидер-бар, туш, балкони со панорама со поглед на море. Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек). Постои опција за ХБ (доручек и вечера) со доплата од 682 денари и доплата за All inclusive 1116 денари.

Хотелот располага со голема тераса со бар и ресторан, во кој гостите можат да уживаат во европски, медитерански, здрави и вкусни оброци. Ресторанот има прекрасен поглед на море, исто и собите. Во склоп на хотелот има и игротека за деца и бесплатен приватен паркинг. Хотелот е оддалечен само 500 м од центарот и на само 1 мин има приватна плажа.

ЦЕНИ ЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Тип на сместувањеМај 2021Јуни 2021Септември 2021Јануари-Април 202116.07.2021 – 31.08.202101.07.2021 – 15.07.2021
Budget еднокреветна соба29€39€39€26€66€53€
Стандардна Двокреветна соба (цена по лице)17€22€22€15€39€33€
Двокреветна соба со поглед на море (цена по лице)21€27€27€20€50€44€
Трокреветна соба со поглед на море (цена по лице)20€23€23€16€36€30€
Junior suite со поглед на море (цена по соба)69€79€79€59€119€99€
King Suite со поглед на море (цена по соба)89€99€99€69€159€119€
King Suite со балкон (цена по соба)77€89€89€59€149€109€
Twin соба со балкон (цена по лице)19€25€25€20€45€39€

Дете 5,99 години бесплатно ; Дете 6-12,99 години доплата од 10 еур: Дете 13+ години доплата 15 еур; / Доплата за ручек 11 еур.; Доплата за вечера 10 еур.; All inclusive сервис доплата од 18 еур по лице.Напомени:
Собите се достапни по добиено барање
Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:
Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари. 

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.