fbpx

Hotel Mursalitsa 3

 Хотел  Mursalitsa 3*

Рана резервација:
15% попуст важи за резервации направени до 31.10.2021 година и 30% депозит до 15.11.2021 година
10% попуст важи за резервации направени до 31.11.2021 година и 30% депозит до 15.12.2021 година

Локација – хотелот се наоѓа на 400 м од ски – терените.

Хотелски содржини – спа и велнес центар,паркинг, ресторант,бар.

Опис на соби – секоја од собите имаат тоалет, ТВ.

Type of accommodation01.12.2021 – 22.12.2021   07.03.2022 – 31.03.2022   HB12.01.2022 – 06.03.2022   HB23.12.2021 – 27.12.2021    05.01.2022 – 11.01.2022  HB28.12.2021 – 04.01.2022 HB
Person in Double room38,7 €46,3 €55,6 €69,8 €
Single room61,0 €77,4 €93,7 €131,9 €
Person in Studio46,3 €52,9 €60,5 €75,2 €
Person in One bedroom apartment 49,6 €65,4 €76,3 €90,5 €
Two bedroom apartment                 rent for 4 pax130,8 €154,8 €200,6 €256,2 €

Цената вклучува:
1 ноќевање по лице / освен апликацијата со две спални соби / со појадок и вечера
Бесплатно користење на внатрешен базен, сауна, парна бања, теретана
Паркинг на отворено
Интернет
Хотелско осигурување, туристичка такса и 9% ДДВ

Минимален престој 4 ноќевања за периодот 28.12.2021 – 04.01.2022!

Максимална застапеност:
Двокреветна соба – 2 + 1 лице
Еднокреветна соба – 1 лице
Студио – 3 + 1 лице
Апартман со една спална соба – 3 + 2 лица
Апартман со една спална соба – 4 + 2 лица

Додатоци:
Божиќна вечера / задолжително / – 40,00 евра за возрасен и 20,00 евра за дете (5 – 14,99 години)
Новогодишна вечера / задолжително / 65,00 евра за возрасен и 35,00 евра за дете (5 – 14,99 години)
Дете од 2 – 4,99 год. Да добие само резервирано седење во ресторанот, во случај да сака гала вечера – се применува 25,00 евра
Домашни миленици до 7 кг – 5,00 евра дневно

Намалувања:
Прво дете до 14,99 години на дополнително легло – бесплатно
Второ дете 5 – 14,99 години на дополнително легло – 50% попуст
Дете 6 – 14,99 год на редовно легло – 30% попуст
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

„Не важи за додатоците во исхраната”

Политика за откажување:
Не се казнува во рок од 3 дена пред пристигнувањето за периодот:
01.12.2021 – 22.12.2021 и 07.03.2022 – 31.03.2022 и 12.01.2022 – 06.03.2022
По тој период – се наплатува 1 ноќ !