fbpx

Hotel Luxury **** – Ксамил

Hotel Luxury ****Лоциран на околу 150 метри од Рајската плажа, Hotel Luxury се наоѓа во Ксамил, на само 5 км од влезот на националниот парк Бутринт, кој е на списокот на УНЕСКО.  Хотелот располага со неколку типови на луксузни соби. Сите соби се климатизирани и имаат балкон, од кои некои нудат и поглед на море. Собите се опремени со телевизор со рамен екран со кабелски и сателитски канали, како и мини бар, сеф и работна маса. Секоја соба има приватна бања опремена со туш, со фен за коса.

Хотелот нуди услуга ноќевање со појадок.Има ресторан кој работи 12-23 часот и бар кој работи од 07-23 часот.Луксузниот хотел нуди услуга во соба, гаража за паркирање,24 часовна услуга, услуга во соба. Хотелот има рецепција, бар на самото место и ресторан со пространа тераса. Плажата се наоѓа на 150 метри.

ЦЕНИ ЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Тип на сместување01.06.2021 – 16.06.202116.06.2021 – 01.07.202101.07.2021 – 11.07.202111.07.2021 – 25.08.202125.08.2021 – 01.09.202101.09.2021 – 11.09.202111.09.2021 – 01.10.2021
Двокреветна делукс соба поглед назад 2 или 3 спрат(цена по лице)24€26€30€35€30€26€24€
Двокреветна делукс соба без поглед приземје(цена по лице)22€24€26€29€26€24€22€
Двокреветна делукс соба со страничен поглед на море 2 или 3 спрат(цена по лице)29€30€35€39€35€30€29€
Премиум двокреветна делукс соба со поглед на море 2 или 3 спрат(цена по лице)32€35€39€43€39€35€33€
Премиум делукс фамилијарна соба со поглед на море 2 или 3 спрат (цена по соба)112€117€131€146€131€117€112€
Премиум делукс фамилијарна соба приземје (цена по соба)94€99€114€129€114€99€94€
Дете 0-7.990€0€0€0€0€0€0€
Дете 8+10€10€10€10€10€10€10€

Доплата за оброци: полупансион-13 евра, полн пансион-26 евра; деца 0-5 години не плаќаат; деца 6-10 години полупансион 7 евра,полн пансион 13 евра; деца 10+ години плаќаат цена како за возрасенНапомени:
Собите се достапни по добиено барање
Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:
Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари. Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.