LION

Локација: на 450 метри одалеченост од Гондолата
Капацитет:167 двокреветни соби, 16 фамилијарни соби, 8 апартмани.
Хотелски содржини: традиционален бугарски ресторан, главен ресторан, лоби бар, ноќен бар, затворен базен, сауна, парна бања, џакузи, тангентор, фитнес центар, сеф, паркинг.
Опременост на собите: собите со балкон имаат помал кревет, за разлика од оние кои немаат балкон кои што се со поголеми кревети, опремени се со сателитска ТВ, телефон, минибар, фен, бања.

LION 4*28.12-03.0104.01-10.0114.12-27.12; 11.01-17.01; 25.01-28.0201.12-13.12; 18.01-24.01; 29.02-31.03
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД / HB71,550,642,939,6
ЕДНОКРЕВЕТНА137,57761,656,1
 1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ125,12588,5575,07569,3
 1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА149,625106,5589,57582,8
 2ВОЗРАСНИ143101,285,879,2
 2ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ167,5119,2100,392,7
 3ВОЗРАСНИ192137,2114,8106,2
ФАМИЛЈАРНА СОБА / HB82,571,552,846,2
ЕДНОКРЕВЕТНА165143105,692,4
 1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ144,375125,12592,480,85
 1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА168,875143,125106,994,35
 1ВОЗРАСЕН+3ДЕЦА193,375161,125121,4107,85
 2ВОЗРАСНИ165143105,692,4
 2ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ189,5161120,1105,9
 2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА214179134,6119,4
 3ВОЗРАСНИ214179134,6119,4
 3ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ238,5197149,1132,9
 4 ВОЗРАСНИ263215163,6146,4
АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА / HB286209176159,5
ЕДНОКРЕВЕТНА286209176159,5
 1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ286209176159,5
 1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА286209176159,5
 1ВОЗРАСЕН+3ДЕЦА286209176159,5
 1ВОЗРАСЕН+4ДЕЦА286209176159,5
 2ВОЗРАСНИ286209176159,5
 2ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ286209176159,5
 2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА286209176159,5
 2ВОЗРАСНИ+3ДЕЦА286209176159,5
 3ВОЗРАСНИ286209176159,5
 3ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ286209176159,5
 3ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА286209176159,5
 4ВОЗРАСНИ286209176159,5
 4ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ286209176159,5
 5ВОЗРАСНИ286209176159,5
Период на реализација28 дена14 дена7 дена7 дена
ПЕРИОД НА СТОРНИРАЊЕ14 дена7 дена3 дена3 дена
Пенали за откажување:100 % од букираниот период1та ноќ1та ноќ1та ноќ
Пенали за не појавување:100 % од букираниот период2 ноќи2 ноќи2 ноќи
Минимален престој:5 ноќи5 ноќи5 ноќи5 ноќи
ДОПЛАТИ:ВОЗРАСЕНДЕЦА 4-12
Божиќна вечера  / 25.1245,00 €22,50
Ново Годишна вечера75,00 €37,50

ДЕЦА 4-12

  • цената вклучува користење на базен,спа центар,фитнес,ски остава за сопствена опрема и шатл до прва станица