fbpx

ХОТЕЛ KRALJEVI ČARDACI – Копаоник

 Хотелот е сместен во Националниот парк Копаоник, во викенд населбата опкружен со природа на главниот пат, оддалечен 2,5km од најблиската жичара и 5km од центарот на Копаоник. Објектот нуди бесплатен превоз до и од центарот Копаоник

Современо опремени соби и апартмани кои имаат простор за седење, работна маса и бродски под,LCD ТВ со сателитски канали, бесплатен Wi-FI и прибор за припрема на чај/кафе.

Услуга: HB (полупансион)

Во понуда хотелот има модерен спа центар, ресторан со традиционална и интернационална кујна. Отворен и затворен базен, парна бања и сауна. Во СПА центарот има солена соба, биосауна, масажи, теретана, тепидариум. На располагање гостите имаат и детско игралиште, пинг-понг и игротека. Најблиската ски стаза е оддалечена на 2,5 км. Во склоп на објектот се наоѓаат содржини за скијачи, а во близина на хотелот гостите имаат можност за велосипедизам и пешачење. Од дополнителната понуда на комплексот има: A la carte ресторан, пивница, продавница, менувачница, сала за пинг-понг, фитнес центар, игротека, надворешен паркинг. Има можност за Light late check out, односно одјава до 11h со можност за користење на туш по скијање. Обезбеден превоз до ски терените, 5 пати дневно, во работно време на жичарата и користење на ски гардероба со ски сервис, оддалечени 30m од ски стаза „Мало езеро“ (покрај ски гардеробата се наоѓа голем паркинг кој дополнително се плаќа).

6+1 – За престој од 6 ноќевања добивате едно ноќевање ГРАТИС


ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :
• Услуга полупансион (појадок и вечера) на база шведски стол,во случај на помал број на гости ,пансионските оброци се служат со мени и избор на повеќе јадења.
•Неограничено користење на содржините на Spa&Wellness центар кој се простира на 1500m², во топла врска со сместувањето во хотелската зграда ис содржизатворедн базен со димензии : 14×6м со jacuzzi- (длабочина 1,7m); отворен базен со диманзии 10×5м (длабочина 1,5м)и 15×7м (длабочина 1,2м); отворено jacuzzi ; finsku сауна ; bio сауна (руска бања ); aroma-parno (турско) купатило ; амам; солена пештера ; kneipp базен ; tepidarijum klupe дозволен е престој на деца постари од 12 год.;

Детското катче содржи:Baby базен со димензии 6×4м (длабочина 0,4м ; Детски базен со диманзии 13×11м (длабочина 1м)со базенски атракции,тобогани .Float Spa капсула ,третман за релаксација ,третман на телото и масажа посебно се резервираати додатно се наплатуваат. •Неограничено користење на fitness центарот и сала за стони тенис ; •Превоз до скијашницата пет пати на ден за време додека работи жичарницата. •Бебешко креветче на барање на гостите . •Користење на скијашницата со ски сервис се наоѓа на 30 м од ски патеката мало езеро .За време на новогодишните празници дружење со Дедо Мраз ; •Користење на детската игротека во присуство на родители.Бежичен интернет во хотелскиот комплекс •Отворен паркинг до објектот (ограничен капацитет)

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА (задолжително плаќање на рецепција) : •Туристичка такса (1 EUR) по особа на ден за возрасни и (0,5 еур ) за деца од za 7 – 15 год на ден . деца до 7 год не плаќаат туристичка такса •Осигурување по особа(0,2 еур) дневно ,иста цена и за деца . •Дочек на Нова година ( накнадно ќе бидат објавени цени )

УСЛОВИ НА ХОТЕЛОТ KRALJEVI ČARDACI*** :
•Пократок престој од наведениот по смени само на упит со зголемување на цената по ден од 20%,доплата за еднокреветна соба 40%.
-Дете од 0-7години во придружба со две возрасни особи на заедничко легло во соба за двајца БЕСПЛАТНО.

  • Дете од 0-15 години во придружба на една возрасна ососб во соба за двајца, плаќа 50%;
  • Дете од 0-15години во придружба на две возрасни особи на посебено легло во соба за тројца ,попуст од 50%, второ дете од 0-7 години на заедничко ллегло,БЕСПЛАТН
  • Деца од 0-15 години во придружба на две возрасни на посебно легло во апартмани ,имаат попуст од 50%;
  • Трета возрасна ососба у соба за тројца има попуст 30%;
  • Четврта возрасна особа во апартман 1/2+2 добива попуст од 70%;
  • Четврта и пета особа во апартман 1/2+3 добива попуст од 50%;
  • Пета и шеста возрасна особа во апартман 1/2+4 добива попуст од 50%;