fbpx

Hotel Iglika Palace 4*

IGLIKA PALACE

Попусти за рана резервација:
15% попуст за рана резервација за резервации направени до 31.10.2021 година и 30% депозит до 15.11.2021 година, остатокот 10 дена пред пријавувањето

Локација:во центарот на туристичкото место Боровец, на 150 метри од ски лифтовите
Капацитет: 26 двокреветни, 3 еднокреветни соби и 10 апартмани.
Хотелски содржини: ресторан, бар, паркинг под надзор, ски сервис, ски школа, фитнес, сауна, доктор, менувачница, масажа, live show.
Опременост на собите: кабелска/сателитска ТВ, телефон, бања, минибар.

Type of accommodation16.01.2022 – 30.01.2022 06.03.2022 – 09.04.2022 HB26.12.2021 – 01.01.2022 12.02.2022 – 19.02.2022 HB02.01.2022 – 15.01.2022 31.01.2022 – 11.02.2022 20.02.2022 – 05.03.2022 HB
Person in Double               room / not renovated39,2 €55,6 €46,9 €
Single room / not renovated57,8 €102,5 €70,9 €
Person in Studio* / not renovated39,2 €55,6 €46,9 €
Person in Double               room50,1 €71,9 €61,0 €
Single room75,2 €131,9 €90,5 €
Person in Studio*50,1 €71,9 €61,0 €

Цената вклучува:
1 ноќевање по лице со појадок и вечера
Бесплатно користење на затворен базен
Бесплатна употреба на завршна сауна, сауна со билки, парна бања
Помеѓу 16:00 – 17:00 часот во главниот ресторан мали коки и кафе и чај
Отворен необезбеден паркинг – по достапност
Бесплатен Wi -Fi во фоајето на хотелот
9% ДДВ

Минимален престој 7 ноќевања за периодот 26.12.2020 – 02.01.2021!

Максимална застапеност:
Еднокреветна соба – 1 лице
Двокреветна соба – 2 + 1 дете
Студио – 2 возрасни + 2 деца или 3 возрасни

Данок за одморалиште:
Данок на одморалиште / задолжително / – 0,60 евра по лице (над 2,00 години) дневно

Додатоци:
Божиќна вечера на 25.12.2021 година / не е задолжително / – 35,00 евра за возрасен и 18,00 евра за дете 2-11,99 год.
Новогодишна вечера / задолжителна / – 50,00 евра за возрасен и 25,00 евра за дете од 2-11,99 год.

Намалувања:
Деца до 1,99 години – бесплатно
Дете од 2.00 – 11.99 години сместено на дополнително легло со 2 возрасни лица – бесплатно
Дете од 2,00 – 11,99 години сместено на редовен кревет – 25% попуст за сите периоди освен 26.12.2021 – 01.01.2022 и 12.02.2022 – 19.02.2022, кога ја плаќа редовната цена
Возрасен на дополнително легло – 25% попуст

Политика за откажување:
Не се казнува во рок од 12 дена пред пристигнувањето за периодите:
18.12.2021 – 25.12.2021 и 16.01.2022 – 30.01.2022 и 06.03.2022 – 09.04.2022
По овој период – се наплатува 3 ноќевања