fbpx

Hotel Finlandia 4

Hotel Finlandia 4*

Попусти за рана резервација:
10% попуст за рана резервација за сите резервации направени до 30.11.2021 година и целосно платени до 05.12.2021 година

Локација –  2 км од градот.

Хотелски содржини –  Фитнес центар, сауна, гардеробер за ски – опрема, пинг- понг.

Опременост на собите – балкон, соствен тоалет, мини – бар, џакузи, кабловска ТВ.

Type of accommodation27.12.2021 – 01.01.2022 HB02.01.2022 – 08.01.2022 22.01.2022 – 19.02.2022 HB18.12.2021 – 26.12.2021 09.01.2022 – 21.01.2022 20.02.2022 – 10.04.2022 HB
Person in Double room48,0 €33,2 €28,9 €
Person in Double room Lux53,4 €38,7 €34,3 €
Single room94,8 €50,1 €43,6 €

Цената вклучува:
1 ноќевање со појадок и вечера
Бесплатно користење на базен, фитнес
Бесплатен превоз до скијачките патеки и назад до хотелот, закажан на рецепција
Бесплатен паркинг пред хотелот
Хотелско осигурување и 9%ДДВ

Дополнително плаќање:
Данок на заедницата (задолжително) – 1,00 евра по лице дневно, важи за сите туристи над 3 години

Максимална застапеност:
Еднокреветна соба – 1 лице
Двокреветна соба – 2 + 2 лица
Двокреветна соба Лукс – 2 + 1 лице

Додаток:
Ручек – 8,00 евра по возрасен дневно и 5,00 евра по дете 3-11,99 год.
Бадникова вечера /незадолжителна/ – 27,00 евра за возрасен и 15,00 евра по дете 3 – 11,99 години
Новогодишна вечера / задолжителна / – 55,00 евра по возрасен и 28,00 евра по дете 3 – 11,99 години

Намалувања:
Деца до 2,99 години – бесплатно
Деца од 3 – 11,99 години сместени на редовно легло – 50% попуст од редовната цена
Деца 3 – 11.99 години сместени на редовно легло за периодот 27.12.2021 – 01.01.2022 – без попуст
Дете од 3 – 11,99 години сместено на дополнително легло – 70% попуст од цената за возрасен
Дете 3 – 11,99 години сместено на дополнително легло во периодот 27.12.2021 – 01.01.2022 – 50% попуст од цената за возрасни
Возрасен сместен на дополнително легло во двокреветна соба – 20% попуст

Попустите за рана резервација НЕ важат за периодот 27.12.2021 – 01.01.2022!

Додатоци:
7 = 8 важи за престој во периодот 18.12.2021 – 26.12.2021 09.01.2022 – 21.01.2022 20.02.2022 – 10.04.2022!

Додатоците НЕ се комбинираат со рана резервација!

Политика за откажување:
Не се казнува во рок од 35 дена пред пристигнувањето за периодите:
27.12.2021 – 01.01.2022 година
По тој период – се наплатува 100%