fbpx

Хотел Десарет – Охрид

Хотел Десарет се наоѓа на 12км од Охрид, во туристичката област Пештани. Хотелското сместување е изградено во стилот на Охридската архитектура од 19-от век и се простира на самиот брег на Охридското Езеро, опкружено со зелена шума од националниот парк Галичица. Хотелот има капацитет од 200 двокреветни соби со можност за додавање на помошен лежај, 11 стандардни апартмани во 9 засебни вили со спална, дневна и кујна во рамки на комплексот Десарет. Сите соби располагаат со телевизор со рамен екран и приватен тоалет и тераса. Ресторанот има капацитет за 600гости, конференциска сала, спортски терен за мал фудбал, тенис, ракомет, бар, куглана, базен за деца и за возрасни, wi-fi. Плажата Градиште 1 се наоѓа на 2,4км од хотелот, а Куба Либре на 10км.

Хотел Десерет – Охрид
Цена по лице на ноќУслуга
Тип на сместувањеНоќевање со појадокПолупансион
Еднокреветна соба31еур38еур
Двокреветна соба24еур29еур
Апартман ( макс. 4 лице )90еур
Вила (макс. 4 лица)90еур
Доплата за дополнителен оброк 5еур
Туристичката такса е вклучена во цената
Деца до 10.99год се гратис, над 10.99 плаќат како за возрасен

Летни аранжмани

* 8 денови ( 7 ноќи ) Полупансион = 170 евра по лице во двокреветна собасместување во прва линија

* 8 денови ( 7 ноќи ) Полупансион = 150 евра по лице во двокреветна соба-сместување во втора линија 

*Еднокреветна соба  + 30 %