fbpx

Hotel Complex Zara 4

Хотел  Комплекс Зара 4*

Локација – Хотелот се наоѓа на 900м од гондолата.

Опременост на соби – балкон, кабловска ТВ, фрижидер, сеф, тоалет.

Хотелски содржини – отворен базен, велнес центар со затворен базен, сала за фитнес, ресторант,бар, лоби, козметички салон, игротека.

Попусти за рана резервација:
Важи попуст од 15% за сите резервации направени до 31.10.2021 година и целосно платени до 10.11.2021 година
10% попуст важи за сите резервации направени од 01.11.2021 до 30.11.2021 година и целосно платени до 10.12.2021 година. Важи само за резервации со престој до 6 ноќевања вкл.

Тип на сместување01.12.2021 – 21.12.2021 07.03.2022 – 10.04.2022 HB23.12.2021 – 27.12.2021 HB28.12.2021 – 02.01.2022 HB03.01.2022 – 10.01.2022 21.01.2022 – 20.02.2022 HB11.01.2022 – 20.01.2022 21.02.2021 – 06.03.2022 HB
По лице во Double room Standard33,2 €40,9 €66,5 €44,1 €39,8 €
По лице во Double room     Deluxe37,6 €46,3 €71,9 €49,6 €45,2 €
По лице во One bedroom Apartment48,5 €57,2 €82,8 €60,5 €56,1 €
По лице во Two bedroom Apartment52,9 €61,6 €87,2 €64,9 €60,5 €

Цената вклучува:
1 ноќевање по лице со појадок и вечера
Бесплатно користење на внатрешен базен со детски дел, сауна, парна бања, удобност, џакузи, соба за одмор
Детска соба со анимација
Ски складирање за сопствена опрема
Шатл -автобус до Првата станица на ски -лифтот Гондола, закажан на рецепција
Wi-Fi
Хотелско осигурување, туристичка такса, 9% ДДВ

Минимум 3 ноќевања за периодот 23.12.2021 – 27.12.2021!
Минимум 5 ноќевања за периодот 28.12.2021 – 02.01.2022!

Максимална застапеност:
Еднокреветна соба – 1 лице
Двокреветна стандардна соба – 2 лица – 2 соби поврзани со еден главен влез. Една од собите е со кралски кревет и бања, другата соба е со двокреветни кревети и туш. Двете соби имаат еден балкон.
Двокреветна луксузна соба – 2 + 2 деца до 11,99 години или 2 + 1 возрасен
Апартман со една спална соба – 2 + 2 деца до 11,99 години или 2 + 2 возрасни
Апартман со две спални соби – мин.4 целосно плаќање, макс. 4 + 2 пакс. Само еден во хотелот и е на барање. Тоа е тип на мезонет.

Додатоци:
Божиќна вечера на 25.12.2020 година / задолжително / – 20,00 евра за возрасен и 10,00 евра за дете 4-11,99 год.
Новогодишна вечера во Главната сала / задолжително / – 65,00 евра за возрасен и 32,00 евра за дете 4 – 11,99 год.
Новогодишна вечера во Дополнителна сала / задолжително / – 55,00 евра по возрасен и 27,00 евра по дете 4 – 11,99 год.
Клиентите ќе добијат појадок-ручек на 01.01.2021 година наместо редовната вечера на 31.12.2020
Сеф – 4,00 лева (околу 2,00 евра) дневно – се плаќа на лице место
Папучи – 3,00 лева (околу 1,50 евра) по влечки – се плаќа на лице место
Детско креветче – 5,00 лева (околу 2,50 евра) дневно – платено на лице место

Намалувања:
Дете до 5,99 години – бесплатно
Дете од 6 – 11,99 години на дополнително легло со 2 возрасни – 50% попуст
Дете од 6 – 11,99 години на редовно легло со 1 возрасен – 30% попуст. Не важи за периодот 28.12.2021 – 02.01.2022 година кога детето ја плаќа целата цена
Единечна единица – 20% попуст од единечната цена
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

За резервации со минимален престој од 7 ноќевања направени од 01.11.2021 – 30.11.2021 и вклучен период на престој 28.12.2021 – 02.01.2022 важат само 10% попусти на рана резервација!

Додатоци:
7 = 6, 10 = 9, 14 = 12 важи за резервации направени од 01.11.2021 до 30.11.2021 година

Додатоците НЕ може да се комбинираат со попуст за рана резервација!
Додатоците НЕ се валидни за периодот 28.12.2021 – 02.01.2022

Политика за откажување:
Нема да се изврши казна во рок од 9 дена пред пристигнувањето за периодот:
01.12.2021 – 21.12.2021 и 07.03.2022 – 10.04.2022
По овој период се наплаќа 100%