fbpx

Hotel Borovets Hills 5*

BOROVETS HILLS

Попусти за рана резервација:
5% попуст за рана резервација за резервации направени до 30.11.2021 година и целосно платени до 10.12.2021 година

Локација –  2 мин од ски терените Јастребец.

Капацитет – 65 соби.

Хотелски содржини – базен, ресторан, парна бања, фитнес центар.

Опис на соби – сите соби имаат тераса, клима-уред, сателитска ТВ, тоалет.

Type of accommodation03.01.2022 – 16.01.2022 07.02.2022 – 20.02.2022 HB30.12.2021 – 02.01.2022 HB17.01.2022 – 06.02.2022 21.02.2022 – 06.03.2022 HB10.12.2021 – 29.12.2021 07.03.2021 – 30.04.2021 HB
Double room 2 лица150,42 €237,62 €122,08 €98,10 €
Single room97,01 €N/A79,57 €64,31 €
Studio 2 лица175,49 €263,78 €140,61 €111,18 €
One bedroom apartment 2 лица196,20 €283,40 €156,96 €125,35 €
Two bedroom apartment 4 лица272,50 €430,55 €220,18 €176,58 €

Цената вклучува:
1 ноќевање по лице / освен студио и апартмани / со појадок и вечера
Бесплатно користење на внатрешен базен, џакузи, сауна, парна бања, фитнес
Интернет, паркинг, сеф
Ски шатл закажан на рецепција
Хотелско осигурување, туристичка такса, 9% ДДВ

Максимална застапеност:
Еднокреветна соба 1 лице
Двокреветна соба 2 + 1 лице или 3 возрасни
Студио 2 + 2 лица или 3 возрасни
Апартман со една спална соба 2 + 2 лица или 3 возрасни
Апартман Лукс минимум 4 возрасни, максимум 4 + 2 лица или 5 возрасни

Додаток:
Новогодишна вечера – 80,00 евра за возрасен и 30,00 евра за дете од 4 до 11,99 години

Намалувања:
DBL соба
1 возрасен + 1 дете до 3,99 години – ќе важи цената за еднокреветна соба
1 возрасен + 1 дете 4 – 11,99 години – детето има 40% попуст
1 возрасен + 2 деца 4 – 11,99 години – првото дете има 40% попуст, а второто 60% попуст
2 возрасни + 1 дете 4 – 11,99 години – детето има 60% попуст
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

Студио, Апартман со една спална соба, Апартман со две спални соби
Чидлрен на редовен кревет – НЕМА попуст
Прво и второ дете 4 – 11,99 години на дополнително легло – 60% попуст
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст

Додатоци:
7 = 6 за престој во периодите 17.01.2022 – 06.02.2022 и 07.03.2022 – 30.04.2022

Политика за откажување:
Не се казнува во рок од 5 дена пред пристигнувањето за периодите:
03.01.2022 – 16.01.2022 и 07.02.2022 – 20.02.2022
По овој период – се наплатува 1 ноќ !