Хотел Астера

Локација –  Комплексот се наоѓна на 200м од гондолата.

Опременост на соби – сите соби и апартмани имаат кабловска ТВ, тоалет, некои од собите имаат и кујна и балкон со поглед кон планина.

Хотелски содржини – Бар, ресторант, спа центар, теретана, хидромасажна када,детско игралиште.

ASTERA БАНСКО 4*01.12-22.12; 01.03-15.0423.12-27.12; 11.01-29.0204.01-10.0128.12-03.01
ДВОКРЕВЕТНА СТАНДАРД / HB39,650,653,983,6
ЕДНОКРЕВЕТНА486171108
 1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ59,475,980,85125,4
 1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА79,2101,2107,8167,2
 2ВОЗРАСНИ79,2101,2107,8167,2
 2ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ79,2101,2107,8167,2
 3ВОЗРАСНИ106,92136,62145,53225,72
ЕДНА СПАЛНА   / HB60,574,884,7106,7
 1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ121149,6169,4213,4
 1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА121149,6169,4213,4
 1ВОЗРАСЕН+3ДЕЦА151,25187211,75266,75
 2ВОЗРАСНИ121149,6169,4213,4
 2ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ121149,6169,4213,4
 2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА151,25187211,75266,75
 3ВОЗРАСНИ163,35201,96228,69288,09
АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ  / HB71,586,996,8117,7
 3ВОЗРАСНИ286347,6387,2470,8
 3ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ286347,6387,2470,8
 3ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА286347,6387,2470,8
 3ВОЗРАСНИ+3ДЕЦА321,75391,05435,6529,65
 4ВОЗРАСНИ286347,6387,2470,8
 4ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ286347,6387,2470,8
 4ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА321,75391,05435,6529,65
 5ВОЗРАСНИ336,05408,43454,96553,19
ASTERA БАНСКО APART 4*01.12-22.12; 01.03-15.0423.12-27.12; 11.01-29.0204.01-10.0128.12-03.01
ЕДНА СПАЛНА   / HB57,271,581,4103,4
 1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ114,4143162,8206,8
 1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА114,4143162,8206,8
 1ВОЗРАСЕН+3ДЕЦА143178,75203,5258,5
 2ВОЗРАСНИ114,4143162,8206,8
 2ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ114,4143162,8206,8
 2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА143178,75203,5258,5
 3ВОЗРАСНИ154,44193,05219,78279,18
АПАРТМАН СО ДВЕ СПАЛНИ  / HB68,283,693,5114,4
 3ВОЗРАСНИ272,8334,4374457,6
 3ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ272,8334,4374457,6
 3ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА272,8334,4374457,6
 3ВОЗРАСНИ+3ДЕЦА306,9376,2420,75514,8
 4ВОЗРАСНИ272,8334,4374457,6
 4ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ272,8334,4374457,6
 4ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА306,9376,2420,75514,8
 5ВОЗРАСНИ320,54392,92439,45537,68
Период на реализација5 дена10 дена14 дена21 ден
Период на откажување5 дена10 дена14 дена21 ден
Пенали за откажување1та ноќ1та ноќ1та ноќ100% од букираниот престој
Пенали за не појавување2 ноќи2 ноќи2 ноќи100% од букираниот престој
Минимален престој
ДОПЛАТИВОЗРАСЕНДЕЦА 3-13
Доплата за ручек8,00 €4,00
Божиќна вечера / 25.12 / Не Задолжителна40,00 €20,00
Ново Годишна вечера / Задолжителна80,00 €40,00

ДЕЦА 3-13
*цената вклучува користење на аква релаксација,џакузи,сауна,турска бања,фитнес,паркинг,интернет и шател до прва станица

10 % до 30.11