fbpx

Hotel Artur *** – Ксамил

Hotel Artur ***Хотелот Артур се наоѓа во Ксамил. Пред самиот хотел се наоѓа приватна песочна плажа. Влезот во националниот парк Бутринт, заштитен од УНЕСКО, се наоѓа на 3 км. Езерото Бутринт е оддалечено 650 метри од хотелот „Артур“. Меѓународниот аеродром во Крф е оддалечен 80 км и може да се стигне преку траект од Саранда.  Сите соби се климатизирани и обезбедуваат балкон. Услугите вклучуваат ТВ, трпезариска маса и фрижидер. Приватните бањи се опремени со тушеви. Некои соби имаат поглед кон морето.

Сместен веднаш пред приватна песочна плажа во Ксамил, Хотел Артур нуди ресторан на самото место што служи интернационални и медитерански јадења. Хотелот Артур има бар на самата плажа каде што можете да уживате во ладните коктели и вкусните јадења, приватна плажа песочна плажа со лежалки и чадори. Гостите имаат бесплатна WiFi и бесплатен приватен паркинг. Хотелот располага со приватна плажа со лежалки и чадори.

ЦЕНИ ЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Тип на сместувањеАприл и Октомври ( мин. 1 ноќевање)Мај (мин. 3 ноќевања)Јуни (мин. 4 ноќевања)Јули (мин. 4 ноќевања)Август (мин. 5 ноќевања)Септември (мин.4 ноќевања)
Двокреветна соба (цена по лице)18€21€24€36€48€30€
Трокреветна соба (цена по лице)14€16€20€28€36€24€
Четирикреветна соба (цена по лице)12€14€18€24€30€21€
Трокреветна соба со поглед на море (цена по лице)14€16€20€28€36€24€

Напомени:
Собите се достапни по добиено барање
Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:
Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари. Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.