fbpx

Grand Hotel & Spa 4*- Копаоник 2021/2022

Grand Hotel & Spa има совршена локација, близу до ски патеките и ски-лифтовите, со прекрасен поглед на пошумените падини на Копаоник. Врвна удобност и удобност во 201 луксузни соби и апартмани, надополнети со бројни простории за одмор и уживање во текот на целата година. Славниот хотел Гранд е гордост на српската хотелска индустрија скоро три децении. За љубителите на супериорна спа-атмосфера, постои Grand Oasis Spa & Wellness Center на 1800м2, што е вистински рај за душата и кој со својот надворешен и затворен базен, светот на сауната и ексклузивните спа-третмани е идеално место за целосна релаксација.

TITип на собаМин/махособи02.Дек 12.Дек12.Дек 24.Дек24.Дек 30.Дек30.Дек 03.Јан30.Јан 09.Јан09.Јан 23.Јан23.Јан 30.Јан30.јан 13.Феб13.Феб 20.Феб20.Феб 27.Феб27.Феб 06.Мар06.Мар 13.Мар13.Мар 20.Мар20.Мар 17.Апр
Минимум ноќи 32647774744441
Услуга ПППППППППППППППППППППППППППП
Стандард2114,584,5134,5239,5189,5165134,5114,5139,5139,5114,5104,584,584,5
Супериор2124,599,5149,5254,5204,5180149,5129,5154,5154,5129,5119,599,599,5
Делукс3-4144,5119,5169,5274,5224,5199,5169,5149,5174,5174,5149,5139,5119,5119,5
Фамилијарна3-6164,5139,5189,5294,5249,5220189,5169,5194,5194,5169,5159,5139,5139,5
ДЕЦА  0-2ГРАТИС
ДЕЦА ОД  2-7ГОД НА ЗАЕДНИЧКО ЛЕГЛО :                                                                                                                          ГРАТИС
ДЕЦА ОД  2-12ГОД НА СОПСТВЕНО ЛЕГЛО:69
3 / 4 / 5.  ВОЗРАСНИ ОСОБИ:69
ЦЕНИТЕ СЕ ИЗРАЗЕНИ ВО ЕУР  ПО ОСОБА CENE  ПО НОЌ ЗА НАВЕДЕНАТА УСЛУГА
ЗА УСЛУГА  НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК,ЦЕНИТЕ СЕ НАМАЛУВААТ ЗА 7,7 ЕУР ПО ДЕН

ЦЕНИТЕ СЕ ОД ИНФОРМАТИВЕН КАРАКТЕР . ПОРАДИ ДНЕВНИТЕ ПРОМЕНИ НЕОПХОДНО Е ДА СЕ ПРОВЕРИ ЦЕНАТА ПРЕД ДА СЕ РЕЗЕРВИРА

ВКЛУЧЕНО ВО ЦЕНАТА

  • Сместување на база полупансион ПП  или ноќевање со појадок ;
  • Специјална Божиќна вечера (25.12.2021 07.01.2022
  • Неограничено користење на соджините  на Spa & Wellness центрите на  1.800м2,затворен базен со димензии  18×9м. Соблекувална ( ормар,баде мантил,паучи и пешкир. relax  зона  Sauna  свет  – infrared sauna.finska sauna. Руска бања ,тропски дожд,амам,солено- ледена пештера  pećina. kneipp. Базен и jacuzzi со греена вода на отворено неограничено користење на  fitnes  центар ;
  • Посебна програма за деца од 3-12 години  –дневен анимациски програм сопрофесионална грижа на деца  во детскиот клуб .
  • Користење на скијашницата и   • wi – fi.

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА  (обавезно  плаќање при резервација):

  • Туристичка таккса 1 еур  по особа на ден  за возрасни и 050 еур по особа на ден за деца од  7 -15 год.деца од 0-7 год. не плаќаатgod;

ДОПЛАТА НА ЛИЦЕ МЕСТО( НЕ Е ОБАВЕЗНА):

  • Yoga. pilates. aerobic. akvabik.fitness trening; • Паркинг према расположивоста на капацитетот ( резервација не е можна)За Гаража се доплатува  однапред

 COVIDГАРАНЦИЈА  опфаќа поврат на уплатениот износ  на услугите во хотелот  во целост во случај на:

  • Потврдено присуство на корона вирусот кај една или повеќе особи на кои се однесува резервацијата (доказ  позитивен наод PCR  тест ) за домашни и странски гости;
  • Затварање на границите за странските гости

Прогласена вонредна состојба и забрана за движење на територијата  на државата за домашни и странски гости.