fbpx

Grand Hotel Bansko 4*, Bansko

Гранд Хотел Банско е хотелски комплекс со 4 ѕвезди во Банско, лоциран во подножјето на прекрасната планина Пирин и на 5 минути возење од ски-лифтот. Достапна е и шатл-служба до скијачките патеки и е бесплатна.

Гранд Хотел Банско вклучува лоби бар и казино со рулет маса и разни машини за играње.

Наградениот спа центар располага со соби за масажа, 4 различни сауни, лежалка, топла када, спа бања, турска бања и соба за релаксација. Се нудат и широк спектар на здрави и релаксирачки третмани. Исто така, постојат различни внатрешни и надворешни базени, како и надворешен и затворен базен за деца. За младите гости, хотелот нуди големо игралиште со професионални аниматори и гејмерски клуб. Фитнес-центарот на лице место располага со најсовремена теретана опрема.

Имотот располага со ресторан, кој служи широк спектар на вкусна локална и интернационална храна. Гостите исто така можат да купат ски карти во хотелот и бесплатен трансфер до скијачките патеки.

Комплексот Гранд Хотел Банско нуди голем избор на услуги, вклучувајќи трансфер до ски центарот на Банско и село Добриниште, изнајмување ски, ски инструктори и планински водичи. Традиционалните прослави, натпревари и изложби, како и фолклорната музика и играње ќе ве забавуваат.

Тип на сместување01.12.2021 – 22.12.2021 HB23.12.2021 – 29.12.2021  HB30.12.2021 – 02.01.2022   HB03.01.2022 – 09.01.2022 HB10.01.2022 – 21.01.2022 HB22.01.2022 – 18.02.2022   HB19.02.2022 – 11.03.2022 HB12.03.2022 – 31.03.2022 HB
По лице во Double room Standard36,5 €52,9 €80,7 €55,0 €48,5 €54,0 €39,8 €36,5 €
По лице во Double                 Deluxe room42,0 €58,3 €86,1 €60,5 €54,0 €59,4 €45,2 €42,0 €
Single room58,9 €85,0 €#VALUE!88,3 €78,5 €87,2 €64,3 €58,9 €
One bedroom apartment  2 лица95,9 €128,6 €196,2 €133,0 €122,1 €130,8 €102,5 €95,9 €
Two bedroom apartment 4 лица170,0 €235,4 €348,8 €244,2 €216,9 €239,8 €182,0 €169,0 €
По лице во Executive room55,6 €71,9 €99,2 €74,1 €68,7 €73,0 €58,9 €55,6 €

Цената вклучува:
1 ноќевање со појадок и вечера
Бесплатно користење на финска сауна, солена сауна, арома сауна, парна бања, амам, џакузи, соби за релаксација; пристап до затворен базен акватоник, детски базен и фитнес центар
Складиште за скијање за сопствена опрема
Шатл -автобус до Првата станица на ски -лифтот Гондола, закажан на рецепција
Хотелско осигурување, и 9% ДДВ

Минимум 4 ноќевања за периодот 30.12.2021 – 02.01.2022
Минимум 3 ноќевања за сите останати периоди.

Додаток:
Локална туристичка такса што ја плаќа тур-операторот кој треба да ја наплати од клиентот. Данокот чини 0,61 ЕУР по лице за ноќевање!

Максимална застапеност:
Еднокреветна соба – 1ad+1inf/5,99y/
Двокреветна соба – 2 возрасни
Двокреветна делукс соба – 2 реклама + 1 дете/5,99 г/
Еднокреветна соба – 1 возрасен + 1 доенче
Еднособен стан – 3ад+1дете/5,99г/
Стан со две спални соби -4ад+1дете/5,99г/
Извршна соба – 2 возрасни

Додатоци:
Станица со балкон – 20,00 евра за цел престој и по достапност
Божиќна вечера /задолжителна/- 25,00 евра по возрасен и 12,50 евра по дете (6,00 – 11,99 години) на ден. Деца од 0 до 5,99 години – бесплатно
Новогодишна вечера /задолжителна/ 70,00 евра за возрасен и 35,00 евра по дете од (6,00 – 11,99 години) на ден. Деца на возраст од 0 – 5,99 – бесплатно
Специјален префериран број на соба – 15,00 евра дневно
Чуван паркинг – 10,00 евра на ден
Executive соба со џакузи – 50,00 евра на ден

Додатоци и попусти за рана резервација НЕ важат за Доплатите

Намалувања:
Дете до 5,99 години – бесплатно
Дете од 6,00 до 11,99 години на дополнително легло – 50% попуст
Возрасен на дополнително легло – 30% попуст од редовната цена

Додатоци:
7=6 важи за престој во периодите:
01.12.2021 – 22.12.2021
03.01.2022 – 09.01.2022
10.01.2022 – 21.01.2022
22.01.2022 – 18.02.2022
19.02.2022 – 11.03.2022

5=4 – НЕМА ДА ВАЖИ!

Додатоци НЕ важат за периодот 23.12.2021 – 02.01.2022 вкл.
Додатоците може да се комбинираат со попустите за рана резервација!!!
Ако бесплатната ноќ паѓа 2 периоди со различни цени, бесплатното ноќевање е она со пониска цена

Политика за откажување:
Не се казнува во рок од 18 дена пред пристигнувањето за периодот:
01.12.2021 – 22.12.2021
По овој период – се наплатува 100%