fbpx

GORSKI HOTEL & SPA

Gorski Hotel & Spa Kopaonik на 20. јануари 2019 год. ја отпочна работата. Со комфорот и врвната услуга во потполност ќе ја доживеете планинска атмосфера. Со 118 комфорни сместувачки единици Gorski Hotel Kopaonik претставува право освежување во хотелската понуда на Копаоник. Во понуда се 97 луксузни соби и 21 апартман, со капацитет од 400 лица. Категорисан е со 4 ѕвездички, но според услугата, комфорот, луксузот, опременоста и квалитетот на материјалите и опремата, вреди полни 5 ѕвездички. Доколку е ваш избор Gorski Hotel & Spa Kopaonik, сигурно ќе уживате во сите зимски волшебства и престојот на планината, а самиот хотел ќе ви долови мирис и убавина на дрвото, светлината на копаоничко сонце, како и единствен поглед кон врвовите на сребрената убавица. Интересно име на хотелот потекнува од неговото природно опкружување.

Hotel Gorski Kopaonik се наоѓа на пешачката патека од Конаците кон hotel Grand. Уште една причина плус за избор на овој хотел е ski-in ski-out локација. 

Содржините на хотелот се: пансионски ресторан, детска игрална, конгресен центар, теретана, фризерски и козметички салон, гаража со 57 паркинг места (со доплата), ски остава, ски рент, лоби бар, а ла карт ресторан, ресторан за скиачи, Спа центар на 390 м2 /затворен базен, сауни, релакс зона, руска бања, ледена фонтана, солена соба …

ЦЕНИТЕ СЕ ПО ОСОБА ВО ЕУР НА ДЕН

Тип на СместувањеМИН/МАХ Особи12.ДЕК 17.ДЕК17.ДЕК 24.ДЕК24.ДЕК 29.ДЕК29.ДЕК 03.ЈАН03.ЈАН 12.ЈАН12.ЈАН 23.ЈАН23.ЈАН 30.ЈАН30.ЈАН 11.ФЕБ11.ФЕБ 20.ФЕБ20.ФЕБ
27.ФЕБ
27.ФЕБ
06.МАР
09.МАР 13.МАР13.МАР 20.МАР20.МАР 04.АПР
МИН.НОЌИ 33357777777444
СУПЕРИОР 1/2  СОБА2-3
(2+0, 2+1, 3+0)
7587124185160115101145160104951067871
СУПЕРИОР FAMILY СОБА2-4
(2+2, 2+1, 3+0, 3+1)
85981412111821311141651821181081208880
DELUXE
1/2
СОБА
2-3
(2+0, 2+1, 3+0)
85981412111821311141651821181081208880
DELUXE FAMILY  СОБА2-4
(2+2, 2+1, 3+0, 3+1)
951111602412081481301882081341221369990

ЦЕНИТЕ СЕ ВО ЕУР ПО АПАРТМАН ПО НОЌ,ВКЛУЧУВА ПОЛУПАНСИОН ЗА 2 ОСОБИ

АПАРТМАН
(1 СОБА)
1-4252295428648558396345504558356324363262237
АПАРТМАН
(2 СОБИ)
1-54044766981064914644560824914578524590422380

ЦЕНИТЕ СЕ ОД ИНФОРМАТИВЕН КАРАКТЕР . ПОРАДИ ДНЕВНИТЕ ПРОМЕНИ НЕОПХОДНО Е ДА СЕ ПРОВЕРИ ЦЕНАТА ПРЕД ДА СЕ РЕЗЕРВИРА

СОБИ

Мирисот на дрво, светлина, топлина и панорамски поглед. Природно будење со зраците на сонцето. Удобен планински стил и модерноста на градски апартман и чувствот како да сте дома. Супериорна удобност и ненаметлива луксуз во секој детал. Ќе посакате да останете тука долго време.

Супериор собите се со површина од 32 м², опремени со брачен кревет (димензии 180х200 см), софа која може да послужи како дополнителен кревет и посебна бања со подно греење доколку е потребно. Позицијата на овие простории им дава поглед на гостите кон врвот Панчиќ или Конаци. Постои и можност за поврзување …

ГАСТРОНОМИЈА

За извонредно искуство полно со емоции што можат да се доживеат само во безвременскиот амбиент на планински ресорт, во посебно друштво, со кое споделувате чаша вино покрај каминот и уживате во разговор и автентични вкусови. Избрани гастрономски специјалитети на регионална и меѓународна кујна во модерното толкување, акцент на квалитетот на состојките, инспиративно мени … Прашањето е само … од каде да се започне?

СПА И ВЕЛНЕС

СПА центарот на GORSKI HOTEL е извор на нова животна енергија. Сè изгледа тука различно, полесно, поедноставно. Чувството на целосна релаксација и најчистите производи што ги користат сите придобивки од планинските билки, морските екстракти и есенцијалните масла. Чувство за безбедност, слобода и желба да се сеќаваме на секој момент таму.
Благодарение на големите фронтови со панорамски стакло, внатрешноста и надворешноста се спојуваат додека ги набудувате скијачките падини покриени со снег, удобно нурнати во топлата вода на базенот.
Направете се за изгубената енергија, бидејќи релаксацијата е можна само со позитивно стимулирање на сите сетила.

Деца 0-2 год ГРАТИС
Деца од 2-12 со двајца возрасни 36 Еур
Две деца од 2-12 со една возрасна особа во Superior соба Секое дете плаќа по 36 еур ,возрасната особаплаќа по цена на еднокреветната соба
Деца од 2-12 во DE LUXE соба со двајца возрасни Family соба Првото дете плаќа 36 еур , второт дете плаќа по 6 еур
Трета особа ( возрасна) 42 еур
За секоја додатна особа ,важат следните доплати за Полупансион 12 Еур по ноќ за возрасни особи и 6 еур по ноќ за деца
За престој пократок од наведените број на денови ( на барање)

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :
• • Сместување на база полупансион (појадок и вечера)
• • Неограничено користење содржини на Spa & Wellness центар : zзатворен базен и jacuzzi, соблекувална ( баде мантил,папучи ,пешкир), relax зона – tepidarijum,топли бањи , Sauna свет – борова sauna, sauna со сено, finska сауна , парна бањ,солено ладна соба, kembala ладен туш,ладна фонтана ,базен со топла вода на отворено,неограничено користење на fitnes центар ; • Wi-Fi; • користење на скијашница.
ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:Задолжително плаќање при резервација
• Туристичка такса 1.00 еур по ооба на ден за возрасни , 0.50 еур по особа на ден за деца од 7 -15 год ,деца од 0 – 7 год не плаќаат такса.
• Користење на паркинг или гаража на хотелот.