FESTA WINTER PALACE

Локација:се наоѓа во центарот на ресортот Боровец на 20 метри од ски лифтовите
Капацитет:24 стандардни соби, 19 делукс соби, 11 јуниор сјута, 12 луксузни сјутови, 
Хотелски содржини: затворен паркинг во хотелот (36 коли), внатрешен базен, конференциска сала, фитнес, фризер, џакузи, масажи, лоби бар, сауна, парна бања, руска бања, тропски тушеви, спа капсула, спа центар, а-ла-карт ресторан, меана, гурмет ресторан, бугарски ресторан, пиано бар, виски бар,
Опременост на собите: централно греење, купатило со бања, балкон, лцд телевизор, телефон, минибар, сеф. Фен.

FESTA WINTER PALACE 5*01.12-20.12; 05.03-09.0421.12-27.1228.12-01.0102.01-13.01; 
Двокреветна делукс / HB42,957,2105,668,2
Еднокреветна64,985,8211,2123,2
1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ64,3585,8158,4102,3
1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА85,8114,4211,2136,4
2ВОЗРАСНИ85,8114,4211,2136,4
2ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ85,8114,4211,2136,4
JUNIOR SUITE / HB49,566122,178,1
Еднокреветна99132244,2156,2
1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ99132244,2156,2
1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА99132244,2156,2
1ВОЗРАСНИ+3ДЕЦА123,75165305,25195,25
2ВОЗРАСНИ99132244,2156,2
2ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ99132244,2156,2
2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА123,75165305,25195,25
3ВОЗРАСНИ133,65178,2329,67210,87
АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА / HB52,871,5133,184,7
Еднокреветна105,6143266,2169,4
1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ105,6143266,2169,4
1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА105,6143266,2169,4
1ВОЗРАСНИ+3ДЕЦА132178,75332,75211,75
2ВОЗРАСНИ105,6143266,2169,4
2ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ105,6143266,2169,4
2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА132178,75332,75211,75
3ВОЗРАСНИ142,56193,05359,37228,69
Период на реализација:2 дена3 дена21 ден7 дена
Период на откажување: 2 дена3 дена21 ден7 дена
Откажување со пенали:1та ноќ1та ноќ100 % од букираниот престој1та ноќ
Пенали за не појавување:2 ноќи2 ноќи100 % од букираниот престој2 ноќи
Минимален престој: 3 ноќи3 ноќи5 ноќи3 ноќи
ДОПЛАТИ:ВОЗРАСЕНДЕЦА 3-13
Божиќна вечера / 25.1235,00 €15,00*Задолжително
Ново Годишна вечера 80,00 €40,00*Задолжително
FESTA WINTER PALACE 5*14.01-25.0126.01-15.0216.02-04.03
Двокреветна делукс / HB57,267,155
Еднокреветна85,812182,5
1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ85,8100,6582,5
1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА114,4134,2110
2ВОЗРАСНИ114,4134,2110
2ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ114,4134,2110
JUNIOR SUITE / HB64,97761,6
Еднокреветна129,8154123,2
1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ129,8154123,2
1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА129,8154123,2
1ВОЗРАСНИ+3ДЕЦА162,25192,5154
2ВОЗРАСНИ129,8154123,2
2ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ129,8154123,2
2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА162,25192,5154
3ВОЗРАСНИ175,23207,9166,32
АПАРТМАН СО ЕДНА СПАЛНА / HB70,483,666
Еднокреветна140,8167,2132
1ВОЗРАСЕН+1ДЕТЕ140,8167,2132
1ВОЗРАСЕН+2ДЕЦА140,8167,2132
1ВОЗРАСНИ+3ДЕЦА176209165
2ВОЗРАСНИ140,8167,2132
2ВОЗРАСНИ+1ДЕТЕ140,8167,2132
2ВОЗРАСНИ+2ДЕЦА176209165
3ВОЗРАСНИ190,08225,72178,2
Период на реализација:7 дена7 дена3 дена
Период на откажување: 7 дена7 дена3 дена
Откажување со пенали:1та ноќ1та ноќ3 ноќи
Пенали за не појавување:2 ноќи2 ноќи2 ноќи
Минимален престој: 3 ноќи3 ноќи3 ноќи
ДОПЛАТИ:
Божиќна вечера / 25.12
Ново Годишна вечера 

ДЕЦА 3-13
*цената вклучува користење на надворешен базен,фитнес,сауна,топла бања,соба за релаксација,интернет