fbpx

El Primero Luxury Hotel **** – Саранда

El Primero Luxury Hotel ****


Хотелот El Primero е сместен во Саранда на самата обала на Јонско Море, на 450 метри од плажата Маестрал.  Хотелот во својот сместувачки капацитет располага со модерни и луксузно опремени соби. Секоја соба има балкон, клима, сопствен тоалет, ТВ со рамен екран и сателитска. Хотелот Ел Примеро има сместување со ресторан, надворешен базен, бесплатен приватен паркинг, бар и приватна област на плажа.  Хотелот располага со сопствена плажа, има лежалки и чадори.

НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Тип на сместувањеМај 2021Јуни 2021Јули 2021Август 2021Септември 2021
Двокреветна соба (цена по лице)36€39€45€72€54€
Стандардна Трокреветна соба (цена по лице)28€30€34€52€40€

Напомени:
Собите се достапни по добиено барање
Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:
Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари. Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.