Една од најпопулатните дестинации – со чартер од Скопје

Во долината на Нил, лежи бисерот на Сахара – Египет, земја на една од најстарите цивилизации што ги фасцинира туристите ширум светот. Земјата на фараоните, вечното сонце, миризливи зачини и богато културно наследство, дини од песок и топло море, е популарна дестинација за туристи од целиот свет.

Хургада – порано мало и запоставено рибарско село денес е омилена дестинација на брегот на Црвеното Море. Комбинацијата на традиционална и модерна, обезбедува уникатно и уникатно задоволство за секој што сака да ја почувствува и доживее енергијата на овој магичен град. Долгите песочни плажи и топлата и чиста вода го направија ова место омилено место за семејства со мали деца. Ова место, исто така, обезбедува задоволство и за оние кои сакаат да ја доживеат вистинската авантура, тие секогаш можат да најдат разни училишта за сурфање и нуркање и да уживаат во прекрасните корали на Црвеното Море. Самиот лет за Хургада трае околу 3 часа, а од авионот може да ги видите црвените корали поради кои ова место се нарекува-Хургада (црвен корал). Направете го вашиот одмор во Хургада незаборавен и проверете го целиот спектар на врвни хотели во нашата понуда.

Шарм ел Шеик е исто така едно од омилените летувалишта на брегот на Црвеното Море. Место на прекрасни песочни плажи, тиркизно море богато со корали – што го прави ова место омилено за нуркачи, како и за секој кој ги сака авантурите на подводниот свет. Уживајте во прекрасното зајдисонце и долгите прошетки во заливот Нама, кој е центар на Шарм ел Шеик. По шеталиштето има голем број хотели, ресторани, продавници кои го прават центарот на добро време. Изберете некој од хотелите во нашата понуда.