fbpx

АПАРТМАНИ ЛАРА, Чањ, Црна Гора, Лето 2021

Чањ е атрактивно туристичко место кое се наоѓа помеѓу Петровац и Сутоморе. Има прекрасна плажа во должина од 1 км, наречена Златна обала, по бојата на песокот. Во непосредна близина на Чањ се наоѓа прочуената Краљичина плажа до која се доаѓа само со брод. Престојот во Чањ надополнет со излети во неговата непосредна околина нуди можност за одличен одмор.

АПАРТМАНИ  ЛАРА ЧАЊ

                                                                 www.laraapartmani.cоm                                                                                                                         

     

Атрактивното туристичко место Чањ се наоѓа помеѓу Петровец и Сутоморе,го краси пространа песковита плажа долга околу 1100 м.Во непосредна близина се наоѓа познатата Краљичина плажа за која велат дека е бисерот на Јадранот.   Апартманите Лара  се наоѓаат во мирниот дел на Чањ на 80 м.од плажа.Модерно опремени студиа-апартмани( 1/2,1/3,1/4) располагаат со комплетно опремена мини кујна,фрижидер ,ТВ-сателитска програма ,Wi-Fi,сопстено twc,тераса, клима .  Oбјектот има лифт. Исхраната е во сопствен ресторан со квалитетна домашна храна и  услуга на љубезнитe домаќини . Во близина на ресторанот се наоѓа летна градина со мало катче  за деца .                                                                                                                                        

студиоуслуга01.06-21.06 09.09-19.0921.06-01.07 30.08-09.0901.07-11.07 20.08.-30.0811.-21.07 31.07-10.08-20.08
1/2Полу пансион16.50 22.00 25.0029.00
1/3,1/4Полу пансион16.50 21.00 23.0026.00
1/2Полн пансион20.00 25.00 29.0032.00
1/3,1/4Полн пансион20.00 24.00 26.0030.00

Цените се по лице  дневно,во студио на база полупансион (ПП-  ноќевање,појадок (шведски стол) и вечера или појадок/ручек или ручек/вечера )   и (КП- комплетен пансион- три оброци по избор на гостите)  , 
-смените почнуваат со ручек             
клима,кабелска,ТВ,Wi-FI и паркинг,бесплатно                         
–   Туристичката такса и осигурување се наплатува на рецепција  (возрасни-1.50 €, деца од 12-18 години-1.00€ ,деца од 2-12 години -0,50 € )
–     Влегувањето во студиата е од 12.00ч. напуштањето е во 09.00ч.  
Попусти:-деца до 3 години бесплатно на заедничко легло ,без храна
-деца од 03-10 години на заедничко легло-плаќаат 50% од цената    
-деца од 03-12 години на сопствено легло-плаќаат 70% од цената                           
-дете до 12 години со еден возрасен во 1/2  студио ,плаќа 80% од цената. 
-Цените се изразени во евра ,наплатата е во денарска противвредност по курс од 62.oo ден.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СЕРВИС  И СКТМ.