fbpx

Central Park Hotel **** – Ксамил

Central Park Hotel ****Хотелот Ксамил Централ Парк се наоѓа во Ксамил. Плажата Порторико е 1,1 км од Хотелот, додека Националниот парк Бутринт е 3,3 км.  Сите соби во хотелот се модерно опремени, климатизирани со TV и сателитска, сопствено купатило со туш, фен и располагаат со асфалтиран двор. Хотелот нуди услуга на ББ сервис ( вклучен доручек ) Доручек се служи секој ден во хотелот Ксамил Централ Парк. Хотелот Ксамил Централ Парк има тераса и заеднички салон. Нуди сместување со ресторан, 24-часовна рецепција, бар, градина, детско игралиште и скара. Имотот гледа на градината. Гостите имаат бесплатна WiFi и бесплатен приватен паркинг.

Хотелот се наоѓа на само 1 км од плажата. Хотелот нуди разновидни рекреативни активности за гостите да уживаат во текот на нивниот престој. Во самата градина има скара која гостите бесплатно можат да ја користат. Без оглед на вашите интереси, пријателскиот и професионалниот тим ќе бидат таму за да обезбедат навистина уникатен и незаборавен одмор.

ЦЕНИ ЗА НОЌЕВАЊЕ СО ПОЈАДОК

Тип на сместувањеМај 2021Јуни 2021Јули 2021Август 2021Септември 2021Октомври 2021Јануари-Април 2021
Deluxe двокреветна соба (цена по лице)18€24€35€41€24€22€17€
Двокреветна соба со поглед на градина (цена по лице)14€20€27€33€20 €16€13€
Делукс Трокреветна соба (цена по лице)16€20€28€35€20€20€15€
Комфорт трокреветна соба (цена по лице)13€17€24€30€17€16€13€
Трокреветна соба со поглед на градина (цена по лице)11€15€38€24€15€12€10€
Четирикреветна соба со поглед на градина (цена по лице)9€18€18€19€12€12€11€
Апартман со две спални59€65€95€125€71€71€56€
Супериор Апартман (цена по соба)59€71€87€143€71€71€56€
Family Студио (цена по соба)47€59€78€93€58€71€45€

Напомени:
Собите се достапни по добиено барање
Политика на отказ на резервацијата: до 7 денови – бесплатно; помалку од 7 денови 50%, еден ден пред доаѓање 100%

УСЛОВИ ЗА ПЛАЌАЊЕ:
Цените се изразени во евра со денарски курс од 62.00 деанари. Авансно плаќање по фактура.

ОПШТИ УСЛОВИ:

  • За програмата важат Опшите Услови за патување на СКТМ.
  • Бројот на лица кои се сместуваат во собите треба да е соодветен на лицата наведени во ваучерот кој го издава организаторот на патување. Сопственикот нема да дозволи сместување на ненајавени лица.
  • Организаторот го задржува правото да го откаже во целост аранжманот како резултат на пандемија без рефундација, но со можност за издавање на ваучер кој клиентите ќе го искористат во следниот период согласно моменталните услови.
  • Организаторот го задржува правото да ја промени цената на аранжманот во случај на промена на цената на хотелот.
  • Во случај на причинета материјална штета за време на престојот, корисникот на собата ја надоместува штетата на сопственикот на лице место.

Составен дел од оваа програма се Општите услови на патување на организаторот на патувањето.