Чањ е атрактивно туристичко место кое се наоѓа помеѓу Петровац и Сутоморе. Има прекрасна плажа во должина од 1 км, наречена Златна обала, по бојата на песокот. Во непосредна близина на Чањ се наоѓа прочуената Краљичина плажа до која се доаѓа само со брод. Престојот во Чањ надополнет со излети во неговата непосредна околина нуди можност за одличен одмор.

ХОТЕЛ БАБОВИЌ – ЧАЊ

На само 250 метри од плажата се наоѓа Хотел Бабовиќ кој располага со модерно опремени трокреветни соби (брачен кревет и еден единечен) и двокреветни соби. Секоја соба има сопствен тоалет, фрижидер, тв, клима чие користење е вклучено во цената и тераса. Исхраната  е во ресторан во склоп на хотелот на база на полупансион и вклучува појадок (шведска маса) и вечера (избор од две јадења). Хотелот располага со сопствен бар на плажа Vela Beach Bar. Хотелот поседува и бесплатен паркинг за своите гости.

 • 20% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.03.2021
 • 15% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.04.2021
 • 10% ПОПУСТ ЗА ЦЕЛОСНА УПЛАТА ДО 15.05.2021

* Цените се изразени во евра и се однесуваат  на  ПАКЕТ АРАНЖМАН ПО ЛИЦЕ (9 полу пансиони со вклучен превоз).

– Прво дете   до 12 год. ПОПУСТ 50 % од цената на аранжманот.

– Второ  дете до 12 год. – ГРАТИС (доплата за превоз 40 евра/не користи кревет).

Попустот за деца важи за сместување со две возрасни лица (во трокреветна соба)

– Дете до  5 год. кое не користи кревет – ГРАТИС (доплата за превоз 20 евра ).

* Попуст за трето возрасно лице и дете над 12год – 20% попуст

* Намалување за патување со сопствен превоз – 20 евра.

* Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.

* Користењето на климата е вклучено во цена

Поаѓање за Црна Гора:
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот

*Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.                                                                                                                         

НАПОМЕНА

 • за уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
 • попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.


Хотел ANCORA LUX– Чањ

На само 250 метри од плажата веднаш до Хотел Бабовиќ се наоѓа новоотворениот хотел Анкора Лукс кој располага со модерно опремени соби за 2, 3 или 4 лица. Секоја соба има сопствен тоалет, фрижидер, тв, клима чие користење е вклучено во цената и тераса. Хотелот располага со базен кој е наменет само за своите гости. Исхраната  е во ресторан во склоп на хотелот на база на полупансион и вклучува појадок (шведска маса) и вечера (избор од две јадења). Хотелот располага со сопствен бар на плажа Vela Beach Bar. Хотелот поседува и бесплатен паркинг за своите гости.

периодполупансион – по лице дневно
31.05-20.06.202125 евра
20.06-30.06.202130 евра
30.06-29.08.202135 евра
29.08-08.09.202130 евра
08.09-28.09.202125 евра

*минимум престој 5 ноќевања*

 • цената е по лице дневно со појадок и вечера
 • За еднокреветна соба +50% доплата
 • Попусти за деца ( со двајца возрасни)
 • До 2 год – гратис
 • Од 2 до 12год (без кревет со храна) – 50% попуст
  • Дете до 12год (со кревет) – 30% попуст

Доплата за превоз за Чањ само за 9 ноќевања

–       Возрасни 40 евра

–      Деца до 7год 20 евра

Поаѓање за Црна Гора:
Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот

Датуми: 20.06, 29.06, 08.07, 17.07, 26.07, 04.08, 13.08, 22.08, 31.08, 09.09

 •  

НАПОМЕНА

 • ТА Ин Травел Сервис не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернер конекцијата во објектите.
 • Доплата за туристичка такса и осигурување во хотел 1.5евра дневно по лице ( деца од 2-12год плаќаат 0,5евра, а од 12-18год 1 евро дневно)

              Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СEРВИС и СКТМ !