fbpx

Будва, Црна Гора, Лето 2021

Будванската ривиера се протега во должина од 35км покрај Јадранското Море. Поставена приближно централно на Црногорското приморје, таа е средиште на црногорскиот туризам. Ривиерата има 12,5км долга плажа.

Главни туритички места се Будва, Петровац на Море и Свети Стефан. Во самата Будва постојат неколку плажи и сите се подеднакво преубави, било песочни, камени или шљункасти, а меѓу нив најпознати се Словенска плажа, Могрен, Трстено, Јаз, Плоче итн.

ВИЛА ВУКМАНОВИЌ

Се наоѓа на 350 метри од Словенската плажа, односно 150 метри од поштата во Будва. Вилата располага со 1 / 2 и 1 / 4 студија, еднособен апартман 1 / 4 + 1 и со двособен апартман 1 / 6. Секоја соба има сопствен тоалет, Тв, комплетно опремена кујна и клима уред (5еур од ден).

Цените се по лице  за 9 ноќевања  без превоз,  во студија за 4 лица минимум се плаќа за 3 лица,во апартман  минимум се плаќа за 4 лица а може да се сместат 5 или 6 лица

Цените се изразени во евра за уплата во денарска противвредност (1 евро = 62 ден.)

ВИЛА ПАЛМА – Бечичи

ВИЛА ПАЛМА се наоѓа на 250м од плажа во непосредна близина на хотелот Бела Виста.

Вилата располага со 1/2 и 1/3 соби како и  1/3 и ¼ студија. Студијата се со  мини кујна, сопствено купатило, клима, тв, тераса. Собите се со сопствено купатило, клима, тв, фрижидер, тераса. Во вилата се наоѓа и ресторанот Палма каде гостите од вилата имаат појадок и вечера. Исхраната е континентална (избор од неколку јадења). Појадокот е од 07-10часот, а вечерата од 17 до 20часот. Вилата нема сопствен паркинг. Користењето на клима уредот е вклучено во цената.


АПАРТМАНИ СТАРИ РИБАР – Будва

Апартманите Стари Рибар се со три ѕвезди, реновирани во 2015год. се наоѓаат на 300м од главната градска плажа – „Словенска плажа“ и шеталиштето со продавници, барови и дискотеки. А на 1,7км одалеченост од Стариот град, каде во текот на сезоната се организираат многубројни настани на отворено. Популарни занимливи места во близина на објектот вклучувајќи ги и ноќните клубови Омниа и Амбиенте, трговски ценатр TQ Plaza, Dukley Marina Бидва и манастирот Подмане. Објектот се наоѓа на 2,2км од плажата Могрен и плажата Бечичи, 3км од аква паркот Будва и 7км од Св. Стефан.

Секоја соба во објектот поседува flet screen TV, тоалет, фен, тераса и бесплатен интернет Wi-Fi. Во склоп на објектот на приземје се наоѓа пансионскиот ресторан со 3*. Бесплатен паркинг пред самиот објект обезбеден за сите гости. Во пречник од 50м околу објектот се наоѓа пекара, продавница и апотека.

ЦЕНА ПО ЛИЦЕ ОД ДЕН17€ / 1055мкд

ДОПЛАТА ЗА ПОЛУПАНСИОН ОД ДЕН ПО ЛИЦЕ 10€ / 620мкд

Политика за деца :

Деца до 6гог. – бесплатно

Деца од 6-12год. – половина од износот на возрасен

Деца над 12год. – целосен износ

Не е вклучено во цената :

 • Такса за престој која што изнесува 1€ на ден по лице
 • Патничко осигурување

Апарт Хотел Butua 4*

1ва сезона (15.07-19.08)

 Капацитет 
СТАНДАРД соба 2153€
ТРОКРЕВЕТНА соба3175€
СТАНДАРД Апартман2+1197€
КОНФОРТ Апартман2+2230€
ЛУКС Апарман4+2329

2ра сезона  (01.07. – 14.07. / 20.08. – 09.09.)

 Капацитет 
СТАНДАРД соба 2138€
ТРОКРЕВЕТНА соба3147€
СТАНДАРД Апартман2+1167€
КОНФОРТ Апартман2+2197€
ЛУКС Апарман4+2255€

3та сезона (01.06 – 30.06 / 10.09-30.09/ 28.12-02.01.2020)

 Капацитет 
СТАНДАРД соба 2109€
ТРОКРЕВЕТНА соба3120€
СТАНДАРД Апартман2+1131€
КОНФОРТ Апартман2+2153€
ЛУКС Апарман4+2197€

4та сезона (01.05 –31.05)

 Капацитет 
СТАНДАРД соба 277€
ТРОКРЕВЕТНА соба388€
СТАНДАРД Апартман2+199€
КОНФОРТ Апартман2+2120€
ЛУКС Апарман4+2131€

5та сезона (03.01 –30.04; 01.10 – 27.12)

 Капацитет 
СТАНДАРД соба 255€
ТРОКРЕВЕТНА соба366€
СТАНДАРД Апартман2+177€
КОНФОРТ Апартман2+288€
ЛУКС Апарман4+2109€

Цените се дадени по единица по ден на база ноќевање со појадок

 • Такса за престој и осигурување не се вклучени во цената износ од 1,90€ по возрасна особа по ден.

Доплата за превоз :

-Возрасни 40 евра.

-Деца  до 7 години 20 евра.

Во студио/апартман дозволено е сместување лица во согласност со предвидениот број кревети, преку дозволениот број може да се смести максимум едно дете до 6 години во кревет со родител.

Поаѓање за Црна Гора:

Скопје (Дрво Декор) – 05.00 часот

Ги замолуваме патниците да бидат на местата за поаѓање 15 минути пред поаѓањето.Поради густиот сообраќај во текот на летната сезона можни се определени доцнења за кои однапред се извинуваме.   

НАПОМЕНА

 • за уплата на аранжман преку синдикатите со кои имаме склучено договор за плаќање на рати попустот за време на попустите за рана уплата е фиксен 10%.
 • попустот за рана уплата важи само за плаќање во готово и за целосна уплата.
 • доколку се прави промена на аранжман уплатен со попуст, новиот договор се калкулира согласно редовниот ценовник и во периодот кога се во тек попустите за рана уплата.
 • За време на патувањето ќе бидат запазени сите протоколи, задолжителна дезинфекција при влез во автобус, одржување на дистанца на патници кои не патуваат заедно.
 • Се патува согласно моменталните протоколи за превоз.
 • За време на патувањето во автобус задолжително е носење на маска со која се покрива устата и носот. Патниците се должни за цело време траење на патувањето да внимаваат на својата безбедност и на безбедноста на цела група, и да ги почитуваат правилата и препораките.
 • ТА Ин Травел Сервис не сноси никаква одговорност за квалитетот на интернет конекцијата во објектите.
 • Во цената не е вклучена туристичка такса која се плаќа на самото место.

Важат општите услови за патувањe на Т.А. ИН ТРАВЕЛ СEРВИС и СКТ