ИНДИВИДУАЛЕН ПРОГРАМ НА ПАТУВАЊЕ ВАЖИ ЗА ПЕРИОД 01.10.2019. – 24.12.2020

Бохињ – се наоѓа на западниот дел на Словенија,сместени во срцето на Јулиските Алпи, во подножјето на Триглав, на деловите на истоимениот национален парк и е прав скапоцен камен на не чепнатата природа .Многу бројни продавници, ресторани и барови ќе го пополнат во целост вашиот одмор, а престојот покрај преубавото езеро ќе го направи незаборавен. На љубителите на зимските спортови на располагање им е скијалиштето Вогел.Скијачки центар Вогел се наоѓа над Бохинско езеро. На надморска висина 569м до 1800м и капацитет е 8900 скијачи на сат. Има голем број на квалитетни скијачки стази прилагодени како за почетници и за искусни скијачи. Посебна атракција претставува снежниот парк кои се простира на 2 хектари и наменет е на љубителите на адреналинските спортови, еден дел е уреден за скијачко трчање , а за нај младите е обезбеден детски парк.

Програма на патување:

НАПОМЕНА: престој минимум 3 ноќи со услуга назначена во табела од време на влегување во хотелска соба до времето на нивното напуштање, а во зависност од хотелските правила (во нај голем број на хотели влез во соба е после 14:00ч, а истите последниот ден се напуштаат до 11:00).

 1. ден : Пристигнување во хотел.Сместување во хотел во одреден тип на соба според уплатена резервација.

Претпоследен ден:                       Престој на база уплатените услуги. Слободно време.

Последен ден:                              Појадок. Напуштање на хотелските соби до 11:00ч.

Езеро  4*      
Поаѓање 01-Окт 24-Дек 05-Јан 01-Феб 01-Мар 01-Мај 04-Јул 24-Авг 12-Окт
Враќање 23-Дек 04-Јан 31-Јан 29-Феб 30-Апр 03-Јул 23-Авг 11.Окт 24-Дек
Цена по лице по ноќ, минимум 3 ноќевања      
1/2 стандард, ПП      
лице/ден 65 72 52 62 52 62 72 62 52
1. дете (0-4) 0 0 0 0 0 0 0 0 0
1. дете (4-12) 46 51 37 44 37 44 51 44 37
1/1стандард,ПП              
лице/ден 78 117 72 95 72 93 117 95 72

ДОПЛАТИ:

 • полн пансион 20 € по лице по ноќ (вклучени пијалаци – вино,пиво,сок и вода)
 • детско креветче 5 € по ноќ  (на барање)
 • користење на фрижидер 2 € по ноќ (плаќање на лице место)
 • користење на сауна 15€ дневно (плаќање на лице место)

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА:

 • сместување во хотел ЈЕЗЕРО на база полупансион (појадок/вечера – самопослужување)
 • неограничен пијалак за време на вечера (вино,пиво,сок и вода)
 • користење на базен и фитнес центар

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • превоз на патници/*постои можност за организиран превоз со мини бус  
 • патничко осигурување
 • такса за престој 3.5€ по лице/ноќ,  дете 7-17г 2€ по лице/ноќ (плаќање на лице место)
 • пријавување на гости  1€ по лице/ноќ (плаќање на рецепција на хотелот)

Бохињ ЕКО хотел  4+*

Поаѓање 01-Окт 20-Дек 27-Дек 02-Јан 06-Јан 20-Апр
Враќање 19-Дек 26-Дек 01-Јан 05-Јан 19-Апр 31-Мај
Цена по лице по ноќ, минимум 3 ноќевања      
Семејна соба 2+2, ПП(минимум 3 полни цени)      
лице/ден 127 130 168 165 127 120
1. дете (0-3) 0 0 0 0 0 0
1. дете (3-13) 89 91 118 116 89 84
1/2 супериор, ПП      
лице/ден 74 76 105 100 74 69
1. дете (0-3) 0 0 0 0 0 0
1. дете (3-13) 37 38 53 50 37 35
1/2 ексекутив, ПП      
лице/ден 85 88 112 110 85 79
1. дете (0-3) 0 0 0 0 0 0
1. дете (3-13) 43 44 56 55 43 40

ДОПЛАТИ:

 • Детско креветче 10€ по ноќ (на барање)

ПОПУСТИ: Дете од 0-3г плаќа 10 € по ноќ (заеднички кревет)

ЦЕНАТА ВКЛУЧУВА :

 • Сместување во хотел Бохињ ЕКО на база полупансион (појадок/вечера – самопослужување)
 • Картица за добредојде која вклучува разни попусти (панорамско возење со чамец по езерото,влезница за музеј,влезница за природниот парк Савица ….)
 • Неограничен влез во  AQUA PARK (базени, топогани …)
 • Користење на фитнес
 • Користење на баде мантил,папучи и крпа за базен
 • Wi Fi во соба
 • Паркинг

ЦЕНАТА НЕ ВКЛУЧУВА:

 • Превоз на патници/*постои можност за организиран превоз со минибус
 • Осигурување патничко
 • Такса за престој 3.5€ по лице/ноќ, дете од 7-17г 2€ по лице/ноќ (плаќање на рецепција)
 • Пријавување на гости 1€ по лице/ноќ (плаќање на рецепција)

ОПИС НА ХОТЕЛИТЕ:

Хотел ЈЕЗЕРО 4*

Локација: хотелот се наоѓа во Триглавскиот парк покрај Бохинско езеро. До ски центарот Вогел, кое е одалечено 5км, организиран превоз со минибус. Содржина: хотелот располага со 70 сместувачки единици, ресторан со тераса,бар,затворен базен,сауна,просторија за масажа, паркинг. Соба:купатило (туш/WC), фен, SAT TV, телефон,минибар, Wi Fi,тераса.Напомена:стандард собите се на трети спрат и нема лифт.

Услуга: полупансион (појадок/вечера – самопослужување)

БОХИЊ ЕКО ХОТЕЛ 4*

Локација:хотелот се наоѓа на самиот врв на Триглавскиот парк,во Бохињска Бистрица.До ски центарот Вогел,кој е одалечен 7км.,организиран превоз со минибус. Содржина: хотелот располага со 102 сместувачки единици,ресторан,бар, aqua park со 380 м2 водна површина,топогани, Wellness центар (масажа,турско купатило,финска сауна,фитнес центар), куглана,скигардеробер,гража.

Соби: купатило (туш/WC),фен, SAT TV, телефон,сеф со доплата,минибар, Wi Fi, A/C, бадемантил и папучи.

Услуга: ноќевање со појадок или полупансион (појадок / вечера – самопослужување)

НАЧИН НА ПЛАЌАЊЕ:  Цените се изразени во евра, а се плаќа исклучиво во денари по 62мкд / 1 евро.

 1. УПЛАТА ДО ПОАЃАЊЕ – При правење на резервација се уплатува 40% аконтација од цена на аранжманот,а остатокот најдоцна 10дена пред поаѓање,доколку не е наведено поинаку во самиот ценовник.

2. ПЛАЌАЊЕ СО КАРТИЦИ – Visa, Visa Electron, Master, Maestro.

3. ПРЕКУ ЖИРОСМЕТКА – Уплата на сметка на Ин Травел Сервис дооел.